Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 10d. 09:51

Maskvą sudrebino stiprus dujotiekio sprogimas (atnaujinta 15.45 val., video, nuotraukos)

Milžiniškos liepsnos sukėlė pavojų šalia gaisro židinio esantiems pastatams.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Milžiniškos liepsnos sukėlė pavojų šalia gaisro židinio esantiems pastatams.

Rusijos sostinėje Maskvoje po vidurnakčio sprogo miesto pietvakariuose esantis aukšto slėgio dujotiekis.

Įsisiautėjusios liepsnos sukėlė pavojų ir aplinkiniams pastatams. BBC skelbia, kad sekmadienio rytą gaisrą pavyko lokalizuoti, o iki vidurdienio tikimasi jį visiškai užgesinti.

Valdžios atstovai teigia, kad tai vienas sudėtingiausių ir baisiausių dešimtmečio gaisrų Maskvoje.

Pranešama, kad keli žmonės patyrė sužeidimų. Daugiau nei 30 ugniagesių komandų dirba įvykio vietoje. „Itar-Tass“ naujienų agentūra informuoja, kad penki žmonės buvo sužeisti, o keturi iš jų nuvežti į ligoninę, apie mirties atvejus nepranešama.

Po incidento buvo išjungtas dujų tiekimas į rajoną. Manoma, kad dėl sprogimo kalti seni vamzdynai ir staigus slėgio pokytis sistemoje.

Papildyta 11.36 val.  Oficialiai paskelbta, kad žuvusiųjų per šį įvykį nėra, tačiau sužeisti penki žmonės. Trims jų nustatyti iki 10 proc. kūno nudegimai, vienam – 35 proc. Medikai teigia, kad grėsmės sužeistųjų gyvybei nėra.

Gaisrininkai iki šiol dirba nelaimės vietoje – ugnis mažėja. Gaisro pradžioje liepsnos kilo net į 150–200 metrų aukštį, dabar naujienų portalas newsru.com praneša, kad jų aukštis siekia apie 15 metrų.

Liepsnos buvo pasiekusios ir trijų aukštų administracinį pastatą, laimei, ugnis nepasiekė gyvenamųjų namų, kurie yra už 500-700 metrų nuo įvykio vietos. Tačiau naujienų portalui newsru.com šiuose namuose gyvenantys žmonės sakė, kad net ir būdami per tokį atstumą nuo gaisro vietos, jie jautė liepsnų karštį. Jie pasakojo, kad kilus sprogimui pagalvojo, jog tai raketos garsias arba teroro aktas.  

Nors diversijos ar teroro akto versijos yra atmetamos ir tvirtinama, kad tai yra „technogeninė katastrofa“, bus tiriama ir dujeotiekio tyčinio sugadinimo versija.

Rusijos naujienų portalai šį gaisrą jau dabar vadina didžiausiu nuo karo laikų.

Papildyta 15.45 val. Rusijos naujienų portalas lenta.ru pranešė, kad gaisras visiškai užgesintas. Tam prireikė 15 valandų, specialioje operacijoje dalyvavo 35 ugniagesių ekipažai. Nelaimės metu buvo sužeisti 5 žmonės – vairuotojai ir keleiviai mašinų, tuo metu važiavusių pro šalį. 12 netoli įvykio vietos pastatytų automobilių sudegė visiškai, 60 buvo apgadinti. Apie 100 tūkstančių žmonių Maskvoje liko telefono ir interneto ryšio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min