Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2021 10 31

Maskvietis profesorius: Rusijos nacionaline idėja jau tapo visiškas cinizmas

Maskvos aukštesniosios ekonomikos mokyklos profesorius Sergejus Medvedevas savo knygoje „Rusiškojo leviatano sugrįžimas“, pernai gavusioje prestižinę Puškino namų premiją, nevyniojo žodžių į vatą. Nevynioja ir dabar, atvykęs į Lietuvą. Interviu 15min jis teigė, kad begalinio cinizmo užvaldyta Rusija jau kovoja Trečiajame pasauliniame kare – su koronavirusu. Ir jį pralaimi.
Sergejus Medvedevas
Sergejus Medvedevas / „Facebook“ nuotr.

„Kaip sakoma Rusijoje, per dešimt metų viskas pasikeičia, bet per šimtmetį nepasikeičia niekas“, – taip liūdnai juokavo į Vilnių atvykęs S.Medvedevas.

Čia jis dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-metis. Ar geri kaimyniniai santykiai galimi?“

Optimizmu profesorius, švelniai tariant, nespinduliuoja. Nors jis 15min pripažino turintis svajonę, kad Rusija ilgainiui atsisakys absurdo imperijos įvaizdžio ir taps normalia „tautine valstybe“, S.Medvedevas taip pat pridūrė: „Čia reikia kalbėti ne apie režimą, bet ir apie žmones. O dabar man susidaro, kad visiems viskas nusispjauti.“

„Lietuva liko kelyje, kuriuo pradėjo eiti po 1991-ųjų, o Rusijos eksperimentas su demokratija greitai baigėsi. Sugrįžta net ne į šiaip Sovietų Sąjungą, o į 1945-1953 metų sovietmetį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie 15min