Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 3d. 11:10 , atnaujinta: 2014 vasario 3d. 14:59

Maskvoje devintokas pirmūnas mokykloje nušovė mokytoją ir policininką, aiškėja jo motyvai

Evakuota Rusijos sostinės Otradnoe rajone esanti mokykla.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Evakuota Rusijos sostinės Otradnojės rajone esanti mokykla.

Pirmadienį Rusijos sostinės Otradnojės rajone esančioje mokykloje Nr. 263 ginkluotas moksleivis nušovė policininką ir mokytoją, praneša lenta.ru. Įtariamasis sulaikytas. Vaikiną, kuris buvo paėmęs įkaitus, pasiduoti įkalbėjo jo tėvas, padėjęs pareigūnams vesti derybas. Pranešama, kad moksleivis buvo klasės pirmūnas.

Ginkluotas šios mokyklos devintokas nuėjo į geografijos klasę, kurioje paleido šūvius į 28 metų geografijos mokytoją Andrejų Kirilovą. Šis nuo žaizdų mirė.

Šūvius išgirdęs mokyklos sargas nuspaudė pagalbos mygtuką. Į mokyklą atvyko policininkai, kuriuos nusikaltėlis pasitiko pistoleto šūviais pro langą. Jau žinoma, kad šūviais mirtinai sužalotas policijos seržantas Sergejus Bušujevas. Kitas pareigūnas sužeistas.

Pastatas buvo apsuptas. Iš mokyklos evakuoti mokiniai. Liudininkų teigimu, prie mokyklos atvyko penki greitosios pagalbos automobiliai, į orą pakeltas Ypatingų situacijų ministerijos malūnsparnis.

Pareigūnai su įkaitais mokinius paėmusiu paaugliu pradėjo derybas. Vaikiną pasiduoti įkalbėjo jo tėvas. Mokinys į mokyklą atsinešė ginklus, kurie buvo registruoti jo tėvo vardu.

VIDEO: Įkaitų drama vienoje Maskvos mokyklų
VIDEO: Įkaitų drama Maksvoje

Papildyta 14.59 val. Išpuolis padidino susirūpinimą dėl saugumo Rusijoje

Paiškėjo, kad ginkluotas vyresniųjų klasių moksleivis įkaitais buvo paėmęs per 20 paauglių.

Šis išpuolis, per kurį žuvo policijos praporščikas Sergejus Bušujevas ir geografijos mokytojas Andrejus Kirilovas, padidino susirūpinimą dėl saugumo Rusijoje prieš vėliau šią savaitę prasidėsiančią Sočio žiemos olimpiadą.

Taip pat skelbiama, kad per įkaitų dramą sužeistas policininkas yra vyresnysis seržantas Vladimiras Prochinas. Jis yra gydomas ligoninėje.

Tyrėjai nurodė, kad pirmadienį apie vidurdienį mokinys Sergejus Gordejevas ginkluotas atėjo į savo mokyklą. Mokyklos apsaugininkas mėgino jo neįleisti, bet moksleivis jam pagrasino ginklu.

„Apsaugininkas spėjo paspausti pavojaus mygtuką, tuomet nuvedė jaunuolį iki biologijos kabineto, kur buvo dešimtokai. Pakeliui šaulys sužeidė vieną iš mokytojų, kuris vėliau mirė“, – sakė Tyrimų komiteto atstovas spaudai Vladimiras Markinas

Užpuolikas maždaug pusvalandį laikė paėmęs įkaitais daugiau nei 20 biologijos kabinete buvusių moksleivių ir jų mokytoją.

Mokyklos atstovė Avitara Šarafetdinova valstybinei televizijai „Vesti 24“ patvirtino, kad visi moksleiviai ir mokytojai buvo saugiai evakuoti iš mokyklos.

„Visi vaikai buvo evakuoti, – nurodė ji. – Ten neliko nė vieno.“

„Vesti 24“ informavo, jog užpuolikas nekėlė jokių reikalavimų ir nesileido į derybas su policija, kuriai galiausiai pavyko jį „neutralizuoti“.

„Jis buvo neutralizuotas“, – televizijos kanalui sakė Rusijos VRM atstovas Andrejus Pilipčiukas.

Vėlesniuose pranešimuose patikslinta, kad užpuolikas buvo sulaikytas ir perduotas tyrėjams.

Tiesioginiame reportaže iš įvykio vietos matėsi grupė vaikų, išbėganti iš mokyklos, taip pat virš pastato ratus sukantis Nepaprastųjų situacijų ministerijos sraigtasparnis.

Pagal preliminarius duomenis, užpuolikas buvo ginkluotas dviem graižtviniais šautuvais, nurodė VRM spaudos tarnyba.

„Vyresniųjų klasių moksleivio tėvas vedė su juo derybas kartu su teisėsaugos darbuotojais“, – „Interfax“ sakė vienas saugumo šaltinis.

Aiškėja motyvai

Pasak jo, užpuolikas, „įsiveržęs į švietimo įstaigą su ginklu, veikiausiai žengė tokį žingsnį dėl konflikto mokykloje“.

Pagal pirminius duomenis, vyresniųjų klasių moksleivio veiksmai buvo kerštas geografijos mokytojui, – nurodė agentūros pašnekovas.

„Pagal pirminius duomenis, vyresniųjų klasių moksleivio veiksmai buvo kerštas geografijos mokytojui“, – nurodė agentūros pašnekovas.

„Šiuo metu incidento motyvai tiriami. Mūsų turimais duomenimis, (užpuolikas) Sergejus Gordejevas buvo pavyzdingas mokinys; jį veikiausiai ištiko koks nors emocinis lūžis“, – žurnalistams sakė Tyrimų komiteto atstovas V.Markinas.

Vidaus reikalų ministras Vladimiras Kolokolcevas ir Tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas skubiai išvyko į incidento vietą, kai buvo gautas pranešimas apie įkaitų krizę, vėl atkreipusią dėmesį į saugumo problemas, kylančias Rusijai, kurioje penktadienį prasidės žiemos olimpiada.

Saugumo problemos yra ypač opios Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kurio asmeninė ir politinė reputacija smarkiai susijusi su Sočio olimpiada. Žaidynių sostinė yra netoli neramaus Šiaurės Kaukazo regiono, kuriame Rusija kovojo su islamistais sukilėliais didžiąją dalį pastarųjų dviejų dešimtmečių.

Islamistai, kurie nori įkurti nepriklausomą valstybę toje pietų Rusijos teritorijoje, žadėjo surengti mirtinų atakų per žaidynes, kurios taptų akibrokštu V.Putinui ir parodytų, kad jis nepakankamai kontroliuoja savo šalį.

Rusijoje susirūpinimas dėl saugumo smarkiai padidėjo dėl gruodžio pabaigoje įvykdytų dviejų mirtininkų sprogdintojų išpuolių pietiniame Volgogrado mieste, kai geležinkelio stotyje ir viename troleibuse detonuotos bombos užmušė 34 žmones.

Vėliau paskelbtame vaizdo pranešime atsakomybę dėl tų atakų prisiėmė du jaunuoliai iš Šiaurės Kaukazo, pažadėję, kad išpuoliai tęsis.

Saugumo analitikų nuomone, pačiame Sočyje sportininkams ir svečiams bus palyginti saugu dėl didelio masto saugumo priemonių, kurių buvo imtasi tame Juodosios jūros uostamiestyje

Rusija pasiuntė į Sočį apie 37 tūkst. saugumo pareigūnų. Saugumo tarnybų laivai taip pat patruliuoja Juodojoje jūroje, žvalgantis galimų atakų ženklų.

Tačiau analitikai pažymi, jog sutelkus dėmesį į saugumo operaciją olimpiados sostinėje, labiau pažeidžiami gali tapti kiti šalies regionai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min