Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 11, 17:31

Maskvoje draugo nužudymą minintys futbolo aistruoliai susirėmė su milicija (atnaujinta 18.54 val., nuotraukos, video)

Rusijos sostinės Maniežo aikštėje šeštadienį pora tūkstančių futbolo aistruolių susirinko į nesankcionuotą mitingą. Aikštę apsupo milicijos pareigūnai, tarp jų ir OMON (specialiosios paskirties) būriai.
Futbolo aistruoliai pamini nužudytą draugą
Futbolo aistruoliai pamini nužudytą draugą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Futbolas Maskva

Aistruoliai skandavo „Russkije, vperiod!“ (Rusai, pirmyn), „Za eto ubiystvo otvietit vašy dieti“ („Už šią žmogžduystę atsakys jūsų vaikai“) kai kurie uždegė dūmines, ėmė mėtyti petardas.

Kilus susirėmimams tarp aistruolių ir milicininkų, omonininkai ėmė lazdomis raminti futbolo sirgalius ir palengva stumti juos iš aikštės. Netrukus aikštės vidurys buvo laisvas. Kai kurie sirgaliai buvo sulaikyti ir nuvesti į milicijos autobusus.

Į Maniežo aikštę atskubėjo ir Maskvos milicijos viršininkas generolas leitenantas Vladimiras Kolokolcevas, kuris vietoje su su sostinės OMON vadu milicijos generolu majoru Viačeslavu Chaustovu aptarė, kokiomis priemonėmis įvesti tvarką.

Padėtis tapo ramesnė, susirėmimai liovėsi.

OMON atstovai mėgina vesti derybas su akcijos rengėjais, ragina žmones išsiskirstyti.

Tuo tarpu vienas akcijos rengėjų su kauke prašė susitikimo su sostinės milicijos vadovais. „Kas iš jūsų vadovybės atsakys už nužudymą? Norime, kad jis būtų čia“, – kalbėjo jis.

„Mes nenorime konfrontacijos, mes norime, kad mums atsakytų į mūsų klausimus“, – aiškino jis.

Tuo metu kitas akcijos organizatorius per garsiakalbį mėgino tramdyti minią, kuri mėtė į milicininkus sniego gniūžtes ir butelius. „Raminkite provokatorius, liaukitės“, – šaukė jis.

Milicijos viršininkas V.Kolokolcevas stebėjo visa tai iš aikštės pakraščio.

Anksčiau šeštadienį Maskvos šiaurėje maždaug penki tūkstančiai futbolo aistruolių dalyvavo eisenoje per muštynes žuvusiam Jegorui Sviridovui pagerbti. Be incidentų jie pasiekė vietą, kur paėjusį pirmadienį žuvo 28–erių J.Sviridovas, kai tarp futbolo klubo „Spartak“ aistruolių ir kaukaziečių kilo muštynės.  

Atnaujinta 18.54 val. Maskvos vyriausiosios vidaus reikalų valdybos viršininkas Vladimiras Kolokolcevas šeštadienį vakare vedė derybas su iniciatyvine futbolo aistruolių grupe sostinės Maniežo aikštėje.

Kalbėta apie tai, kaip nagrinėjama klubo „Spartak“ aistruolio Jegoro Sviridovo nužudymo byla.

„Aš jums atsakingai pareiškiu, kad milicijos pareigūnai šio nusikaltimo (byloje) daro viską, ką reikia, kad tos neteisėtos veikos dalyviai būtų patraukti atsakomybėn. Du asmenys jau sulaikyti“, – sakė V.Kolokolcevas.

„Šiuo metu priimamas sprendimas dėl jų arešto. Apie kitus galiu jums atsakingai pasakyti, jog jie taip pat bus sulaikyti“, – tęsė jis.

Į priekaištus, kad dalis asmenų, susijusių su J.Sviridovo žūtimi, buvo paleisti jis atsakė: „Buvo priimtas procesinis sprendimas vieną dalyvių sulaikyti, o kiti bus tikrinami.“

V.Kolokolcevas dar paaiškino, kad, prokurorams nutarus išskirti tą medžiagą į atskirą bylą, milicijos pareigūnai iš karto sulaikė visus, dalyvavusius nusikaltime.

„Šiuo metu du žmonės sulaikyti ir areštuoti, likusius taip pat sulaikysime“, – pakartojo jis.

Šeštadienį Maskvos Maniežo aikštėje kilo neramumų, dalyvaujant keliems tūkstančiams futbolo aistruolių.

„Mes pasistengėme išsiaiškinti minimaliu priemonių, kurias turi milicija, arsenalu, – sakė žurnalistams V.Kolokolcevas.  Mes paaiškinome pareigūnų poziciją, užtikrinome visus susirinkusius, kad stengsimės, kad panašių kaltinimų pareigūnams, tokių priekaištų mums nebūtų.“

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min