Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvoje ir Peterburge gedulo mitingais pagerbta nužudyta žurnalistė Politkovskaja (nuotraukos)

Gedulingas mitingas Maskvoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gedulingas mitingas Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Maskvoje prie Gribojedovo keli šimtai žmonių susirinko į gedulingą mitingą, skirtą 4-osioms „Novaja gazeta“ žurnalistės Anos Politkovskajos žūties metinėms.

Mitingas tylos minute prasidėjo 16 val. 03 min., lygiai tuo pačiu laiku, kai žurnalistė buvo nužudyta savo namo laiptinėje Maskvos centre, ir baigėsi po pusantros valandos grojant jos mėgstamai klasikinei muzikai.

Laikraščio „Novaja gazeta“ apžvalgininkė Ana Politkovskaja buvo nužudyta 2006 metų spalio 7 dieną Maskvoje, prie savo namo gatvėje Lesnaja.

Pasak teisėsaugininkų, aikštėje buvo apie 300 žmonių. Tarp gedulingos akcijos dalyvių – opozicinių judėjimų atstovai, žinomi kultūros veikėjai, žurnalistai – A.Politkovskajos kolegos. Mitinge dalyvavo vienas opozicinio judėjimo „Solidarumas“ pirmininkų, Borisas Nemcovas, opozicionierius Vladimiras Milovas.

Kalbą sakė „Solidarumo“ ir bendrijos „Memorial“ pirmininkas Sergejus Kovaliovas, žmogaus teisių gynimo organizacijos „Human Rihts Watch“ Maskvos skyriaus atstovė Tatjana Lokšina, liaudies artistė Lija Achedžakova ir kiti.

Lesnaja gatvė, kurioje gyveno ir buvo nužudyta „Novaja gazeta“ apžvalgininkė A.Politkovskaja, turi būti pavadinta jos vardu, įsitikinęs vyriausias leidinio redaktorius Dmitrijus Muratovas.

„Man atrodo, kad Lesnaja gatvė po metų turi būti pavadinta A.Politkovskajos vardu. Tam reikia surinkti parašus. Turime laiko, ir artimiausiu metu tą pradėsime. Mes manome, kad būtų neblogai, jeigu šią iniciatyvą palaikytų naujasis prezidentas Dmitrijus Medvedevas“, – pareiškė D.Muratovas, kalbėdamas A.Politkovskajos atminimui skirtame mitinge.

Jis sakė, kad keliose Europos šalyse jau yra tokios gatvės. „Europos Parlamente Anos garbei netgi pavadinta salė“, – sakė D.Muratovas.

Partijos „Jabloko“ lyderis Sergejus Mitrochinas pritarė „Novaja gazeta“ vyriausiojo redaktoriaus minčiai pavadinti gatvę Lesnaja A.Politkovskajos vardu, bet pažymėjo, jog šiuo klausimu reikėtų pasitarti su visuomene.

Pagal įstatymą gatvę galima pavadinti žmogaus vardu praėjus 10 metų nuo jo mirties. „Per šešerius metus, manau, mes galime išspręsti šį klausimą“, – pažymėjo jis.

Mitingo organizatoriai visiems norintiems dalijo spalvotus plakatus su A.Politkovskajos nuotrauka, kurioje ji nufotografuota apsirengusi juodu megztiniu, nudelbtu žvilgsniu. Ant plakatų taip pat užrašyta: „Nužudyta 2006 metų spalio 7 dieną“.

Sankt Peterburge ketvirtadienį vakare mitingas A.Politkovskajai pagerbti surengtas prie Solovcų akmens.

„Mitingas vyko ramiai. Atėjusieji laikė Anos portretus. Buvo apie pusantro šimto žmonių“, – sakė „Jabloko“ Sankt Peterburgo skyriaus lyderis Maksimas Reznikas.

Pasak jo, mitingas truko apie vieną valandą.

Milicijos pareigūnai prieš akcijos pradžią paprašė dalyvių pasirašyti pasižadėjimą, jog mitinge nebus ekstremistinių šūkių ir kalbų.

„Jie nesupranta, kad žmonės čia ateina visai ne to. Tai gedulingas atminimo mitingas“, – pabrėžė A.Politkovskajos kolega Borisas Višnevskis.  

Temos Mitingas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min