Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 5d. 13:52 , atnaujinta: 2017 lapkričio 5d. 14:57

Maskvoje per protestą prieš V.Putiną sulaikyta apie 260 žmonių

Maskvoje per protestą prieš V.Putiną sulaikyta apie 200 žmonių
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Maskvoje per protestą prieš Putiną sulaikyta apie 200 žmonių

Rusijos policija sekmadienį sulaikė mažiausiai 260 aktyvistų, susirinkusių Maskvos centre į nesankcionuotą mitingą protestuoti prieš prezidentą Vladimirą Putiną, pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS, remdamasi vienu teisėsaugos šaltiniu.

„Už viešosios tvarkos pažeidimus Maskvos centre sulaikyti 263 asmenys visi jie buvo nugabenti į vietines policijos nuovadas“, – nurodoma Maskvos policijos pranešime.

Policija ėmėsi veiksmų prieš vienos ką tik uždraustos radikalios opozicijos grupės šalininkus, susirinkusius Maskvos centre šalia Kremliaus sienų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maskvoje per protestą prieš Putiną sulaikyta apie 200 žmonių
AFP/„Scanpix“ nuotr./Maskvoje per protestą prieš Putiną sulaikyta apie 200 žmonių

Ši organizacija – „Artpodgotovka“, kuriai vadovauja Viačeslavas Malcevas.

Jis jau nuo 2013 metų žadėjo surengti revoliuciją būtent 2017-ųjų lapkričio 5 dieną. Pats V.Malcevas yra palikęs Rusiją, o jo vadovaujama organizaciją Rusija laiko „ekstremistine“.

Informaciją apie areštus per politinius protestus renkantis tinklalapis „OVD Info“ nurodė, kad Maskvoje buvo sulaikyti 212 žmonių. Dar 25 asmenis policija sulaikė penkiuose kituose miestuose. Vėliau areštuotųjų skaičius dar padidėjo.

policijos pareigūnai, kurių dalis dėvėjo šalmus ir neperšaunamas liemenes, vieną po kito čiupdavo protestuotojus, susirinkusius netoli Kremliaus.

Daugelis jų turėjo peilių, kastetų ir guminėmis kulkomis šaudančių pistoletų, pranešė TASS. Agentūra nurodė, kad policija sulaikydavo aktyvistus, juos apieškojusi.

Vienas naujienų agentūros AFP fotografas sakė, kad policijos pareigūnai, kurių dalis dėvėjo šalmus ir neperšaunamas liemenes, vieną po kito čiupdavo protestuotojus, susirinkusius netoli Kremliaus.

Populiaraus radijo „Echo Moskvy“ žurnalistas Andrejus Ježovas savo „Twitter“ žinutėje rašė, kad irgi buvo sulaikytas, taip pat paskelbė vaizdo įrašą, nufilmuotą policijos mikroautobuse. Pasak jo, dauguma areštuotųjų yra jaunesni kaip 30 metų jaunuoliai.

Vėliau A. Ježovas buvo paleistas nepateikus jokių kaltinimų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maskvoje per protestą prieš Putiną sulaikyta apie 200 žmonių
AFP/„Scanpix“ nuotr./Maskvoje per protestą prieš Putiną sulaikyta apie 200 žmonių

V.Malcevas ragino savo šalininkus „okupuoti“ didžiųjų Rusijos miestų, ypač Maskvos ir Sankt Peterburgo, centrus ir juose pasilikti tol, kol V.Putinas nepasitrauks iš prezidento posto.

Pastarąją savaitę Rusijos policija jau rengė kratas ir areštus keliuose Rusijos miestuose – Krasnojarske, Kazanėje, Sankt Peterburge, Sočyje.

Federalinė saugumo tarnyba skelbė, kad „Artpodgotovkos“ aktyvistai įtariami išpuolių prieš policiją planavimu naudojant padegamąsias medžiagas.

V.Maicevo, kuris save vadina nacionalistu ir anarchistu, judėjimas siekia išstumti V.Putiną iš valdžios, pasirašyti taikos sutartį su Ukraina, Rusijoje įvykdyti liustraciją ir panaikinti visus mokesčius piliečiams bei smulkiajam verslui.

V.Malcevas, buvęs regiono įstatymų leidėjas, 2016-aisiais nesėkmingai kandidatavo į federalinį parlamentą. Vasarą jis išvyko iš Rusijos, o praėjusį mėnesį jam buvo pateikti kaltinimai ekstremizmu.

Per daug sekėjų turintį savo „YouTube“ kanalą jis griežtai kritikuoja Kremliaus politiką.

Šeštadienį policija Maskvoje sulaikė dešimtis žmonių, dalyvavusių prieš Kremlių nusistačiusių nacionalistų eitynėse, Rusijoje minint vadinamąją Nacionalinės vienybės dieną.

Temos: 2 Protestas Maskva
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min