Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvoje rekordinis protesto mitingas prasidėjo valanda vėliau. Demonstracijos jau apėmė kitus Rusijos miestus

Maskva ruošiasi rekordiniam šeštadienio mitingui
„Scanpix“ nuotr. / Archyvas: suimami mitingo dalyviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Maskvoje, Bolotnaja aikštėje (o ne Revoliucijos, kaip buvo skelbta anksčiau), opozicija surengė rekordinio dydžio mitingą „už teisingus rinkimus“. Jame leista dalyvauti ne daugiau 30 tūkst. piliečių. Iš viso į Maskvą, mitingų zoną, sutraukta 50 tūkst. policininkų.

Tiesioginė transliacija per US STREAM.

Protesto akcijos jau įvyko rytiniuose Rusijos miestuose, kurie yra per kelias laiko juostas prieš Maskvą. Mitingai ir flešmobai vyko taikiai, išskyrus Chabarovską. Ten sulaikyta 30 žmonių.

BBC praneša, kad Maskvos Bolotnaja aikštėje sustatyti vidaus reikalų tarnybos sunkvežimiai su Šiaurės Osetijos numeriais. Taip pat – daugybė policijos autobusų ir sunkvežimių.

Didysis mitingas Maskvoje prasidės vidurdienį Lietuvos laiku. Savo atsakomąją demonstraciją rengia ir V.Putiną palaikančios jėgos, ginkluotos būgnais ir milžiniškomis Rusijos vėliavomis.

Papildyta 12.25 val. Kilo tikra painiava dėl mitingo vietos. Net pati opozicija nesutaria, kur derėtų rinktis: Revoliucijos ar Bolotnaja aikštėje. Todėl demonstracija skilo į dvi dalis. Vis dėlto opozicionierių minia, iš pradžių susirinkusi Revoliucijos aikštėje, pamažu pajudėjo į Bolotnaja pusę. Maždaug 1,5 tūkst. žmonių kolona juda pagal miesto valdžios nustatytą maršrutą. Dėl šios priežasties, kol susijungs opozicijos jėgos, mitingas Bolotnaja aikštėje atidedamas valandai.

Miestas atrodo taip, kaip ir turėtų atrodyti ypatingos parengties metu: gatvėse knibžda policijos ir saugumo agentų.

Mitingą Bolotnaja aikštėje turėtų pradėti satyrinės dainos apie V.Putiną atlikėjas Aleksandras Semionovas.

Papildyta 13.05 val. BBC duomenimis, į Bolotnaja aikštę susirinko apie 10 tūkst. demonstrantų, tačiau į šią vietą dar plaukia žmonių minios.

Policija įspėja, kad dėl didelio žmonių kiekio gali sugriūti į aikštę vedantis tiltas. Newsru.com duomenimis į Bolotnaja jau susirinko apie 40 tūkst. žmonių.

VIDEO: Видео: Националисты жгут файеры на Болотной

Papildyta 13.25 val. Newsru.com duomenimis, į Bolotnaja aikštę netilpo visi norintys. Todėl dalis žmonių susigrūdo ant tilto ir aplinkinėse gatvėse. Saugumo sumetimais buvo panaikintos visos tvorelės, juosusios aikštę. Tačiau demonstrantai vis tiek netelpa, jų skaičius vis didėja. Plakatuose puikuojasi užrašai „Rusija – be Putino“, „Už perrinkimą“.

Papildyta 16.00 val. Mitingo dalyviai iš Bolotnaja aikštės pradėjo pamažu skirstytis. Juos organizatoriai palydi Viktoro Cojaus daina „Peremen“ (Pokyčiai). Žmonės eina tvarkingomis, organizuotomis grupėmis, vengia konfliktų. Policija taip pat elgiasi, pasak organizatorių, „tarsi demokratinėje valstybėje“.

VIDEO: Kino- Peremen-live

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min