Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 26d. 13:48 , atnaujinta: 2017 kovo 26d. 21:39

82 miestai, 60 tūkst. žmonių: Rusiją supurtė seniai matyto masto protestai

Protestai Rusijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Protestai Rusijoje

Sekmadienį įvairiuose Rusijos miestuose vyko nesankcionuoti mitingai prieš Rusijos valdžios korupciją, kuriuose reikalauta premjero Dmitrijaus Medvedevo pasitraukimo, skanduota „Rusija be Putino“. Skelbiama, kad pareigūnai sulaikė šimtus mitingų dalyvių. Tarp jų – ir opozicionierių Aleksejų Navalną.

VIDEO: Daugiatūkstantiniai protestai Rusijoje malšinti brutalia jėga

Suprasti akimirksniu

  • Sekmadienio antikorupciniai mitingai yra didžiausia koordinuota nepasitenkinimo valdžia akcija nuo 2011–2012 m. demonstracijų;
  • Protestai surengti visoje Rusijoje – nuo Sankt Peterburgo iki Tolimųjų Rytų. Didžiausias mitingas – Maskvoje;
  • Maskvoje sulaikytas akcijos iniciatorius Aleksejus Navalnas. Taip pat – visi jo vadovaujamo Kovos su korupcija fondo darbuotojai;
  • Vien Maskvoje sulaikytųjų priskaičiuojama apie 800;
  • Į gatves žmones išeiti paskatino A.Navalno tyrimas apie premjero Dmitrijaus Medvedevo susigrobtus milijardus;

21.39 val. Apie 60 tūkst. dalyvių

„Echo Moskvy“ skaičiuoja, kad iš viso 82-uose Rusijos miestuose sekmadienį protestavo apie 60 tūkst. žmonių.

Maskvoje buvo sulaikyta apie 800 protestuotojų.

20.24 val. A.Navalnas sulaikytas iki pirmadienį paskirto teismo posėdžio

Sekmadienį Maskvoje vykusio nesankcionuoto daugiatūkstantinio mitingo organizatorius Aleksejus Navalnas liks sulaikytas iki pirmadienį paskirto teismo posėdžio, pranešė jo atstovė spaudai Kira Jarmyš.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas

„Paskirtas administracinis areštas iki teismo, teismas įvyks rytoj“, – agentūrai „Interfax“ sakė K.Jarmyš.

A.Navalną nugabenus į policijos nuovadą, buvo surašytas protokolas dėl administracinių pažeidimų, organizuojant susirinkimą, mitingus, demonstracijas ar piketus. Atitinkamo administracinio kodekso straipsnio užtraukiama bausmė – bauda nuo 1000 rublių iki administracinio arešto iki 15 parų.

19.20 val. Vienas OMON pareigūnas – ligoninėje

Maskvoje per protestą buvo sužeistas vienas OMON pareigūnas. Jis patyrė galvos traumą, yra išgabentas į ligoninę, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Žiniasklaida skelbia, kad vienas protestuotojas jam spyrė į galvą.

18.55 val. Aktyvistų sulaikymus fiksuojantis tinklapis „OVD Info“ pranešė, kad Maskvoje sulaikyta mažiausiai 700 žmonių, kurie dalyvavo protestuose.

18.08 val. Skelbiama, kad sulaikytųjų Rusijos sostinėje jau bent 600, Sankt Peterburge – apie 50, Krasnodare – daugiau nei 100. Kitur sulaikomų protestuotojų skaičiai mažesni.

17.33 val. Vien Maskvoje jau sulaikyta daugiau nei 500 žmonių. Tai, remdamasi savo šaltiniais teisėsaugoje, skelbia naujienų agentūra TASS.

17.31 val. Maskvos centre protestuotojai skandavo „Rusija be Putino“

17.11 val. Sulaikė visus Kovos su korupcija fondo darbuotojus

Rusijos policija sulaikė visus 17 Kovos su korupcija fondo, kuriam vadovauja Aleksejus Navalnas, darbuotojų. Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė jis pats. Spėjama, kad fondo darbuotojai nuvežti į Danilovo policijos nuovadą. Tarp sulaikytųjų – fondo direktorius Romanas Rubanovas. Pasak jo, pareikšti įtarimai dėl neapykantos ir priešiškumo kurstymo.

16.47 val. Rusijos žiniasklaida praneša, kad vien Maskvoje sulaikyta mažiausiai 200 žmonių. Kai kur skelbiama, kad skaičius išaugęs jau iki 250. Neabejojama, kad skaičius augs – žurnalistai praneša, kad žmonės ir toliau sulaikomi.

16.18 val. Sulaikytas Aleksejus Navalnas grįžo į „Twitter“ tinklą.

Jis parašė tviteryje: „Vaikinai, man viskas gerai. Nereikia manęs gedėti. Eikite Tverskąja. Mūsų šios dienos tema – kova su korupcija.“

„Sveiki, man viskas gerai. Esu pristatytas į policijos departamentą. Sėdžiu, diskutuojame su policininkais apie filmą apie Dimoną. Tęskite taikią eiseną. Oras juk yra geras“, – pridūrė jis iš policijos nuovados.

15.52 val. Rusijos Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Maskvoje protesto mitinge dalyvauja 7–8 tūkst. žmonių.

15.35 val. Skelbiama, kad Kovos su korupcija fondo, kuriam vadovauja opozicionierius Aleksejus Navalnas, biuras evakuotas. Čia pasirodė policijos pareigūnai su šunimis, sakė ieškantys sprogmenų. Jų nerado.

15.25 val. Protestų simbolis – sportbačiai

Protestuotojai Rusijoje į mitingus nešasi plakatus su sportbačiais, taip pat – ir pačius sportinius batus, kuriuos kabina ant stulpų.

Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo turtus atskleidęs A.Navalnas teigia, kad ministras pirmininkas naudoja paramos organizacijų tinklą, kurį valdo jo bendrininkai. Šis tinklas naudojamas nuslėpti korupciniams sandoriams ir „turto imperijai“. A.Navalnas atskleidė ryšį tarp nutekėjusių transakcijų ir D.Medvedevo turto. Per įtartiną sąskaitą buvo užsakyta daug marškinėlių ir prašmatnių sportbačių – su tokiais sportbačiais buvo nufotografuotas ir pats D.Medvedevas.

Nuotr. iš  „Twitter“/Antikorupciniai protestai Rusijoje
Nuotr. iš „Twitter“/Antikorupciniai protestai Rusijoje

15.20 val. Aktyvistų sulaikymus fiksuojantis tinklapis „OVD Info“ pranešė, kad vien Maskvoje sulaikyta daugiau nei 130 žmonių, kurie dalyvavo protestuose.

15.09 val. Sulaikytas „The Guardian“ korespondentas

Britų leidinio „The Guardian“ korespondentas Maskvoje buvo taip pat buvo sulaikytas. Jis socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Fotografavau, kaip policija sulaikė vaikiną @navalny proteste, tai jie sulaikė ir mane, nors aš kelis kartus kartojau, kad esu žurnalistas.“

15.04 val. Policija naudoja jėgą

Maskvoje bandydami susidoroti su protestuotojais policijos pareigūnai į darbą paleido gumines lazdas, praneša Rusijos televizijos kanalas „Dožd“.

Įvykio vietoje esančio reporterio teigimu, policija tikriausiai ir papurškė ašarinių dujų – protestuotojams yra sunku kvėpuoti.

Taip pat pranešta, kad Sankt Peterburge minioje matyti dūmų.

Nuotr. iš  „Twitter“/Protestai Rusijoje
Nuotr. iš „Twitter“/Protestai Rusijoje

14.31 val. Sulaikytas A.Navalnas

Vos prasidėjus protestams Rusijos sostinėje Maskvoje, čia buvo sulaikytas ir demonstracijų iniciatorius Aleksejus Navalnas.

Pareigūnai jį įvedė į autobusą, tačiau protestuotojai trukdo šiam išvažiuoti iš įvykio vietos – žmonės blokavo gatvę, priešinosi pareigūnams. Galiausiai policininkams pavyko prasibrauti pro minią.

Protestai visoje šalyje

Sekmadienio vidurdienį prasidėjus mitingams, informacijos apie juos nebuvo galima rasti daugelyje Rusijos žiniasklaidos priemonių. Tuo tarpu šalies nepriklausomoje, tarptautinėje žiniasklaidoje rašoma, socialiniuose tinkluose dalijamasi informacija, kad demonstracijos vyksta nuo Vladivostoko Tolimuosiuose Rytuose iki Jekaterinburgo Urale.

Pranešama, kad vien Vladivostoke sulaikyta kelios dešimtys protestuotojų.Žmonės į mitingus renkasi ir Sankt Peterburge bei Maskvoje. Čia taip pat jau yra sulaikytų žmonių.

Penktadienį užsipultas A.Navalnas

Šeštadienį masiniai protestai vyko Baltarusijoje – čia milicija dorojosi su protestuotojais ir sulaikė šimtus žmonių.

A.Navalnas yra sekmadienio demonstracijų Rusijoje iniciatorius. Žmones išeiti į gatves jis paragino po to, kai paviešino informaciją apie pasakiškus premjero Dmitrijus Medvedevo turtus.

Penktadienį šalia Rusijos aktyvisto, politiko ir teisininko A.Navalno rinkimų štabo Volgograde įvyko grumtynės, per kurias jo oponentai bandė politiką sučiupti.

Šio piketo priežastimi tapo socialiniuose tinkluose pasidalinta iliustracija, kurioje paminklas pavadinimu „Tėvynė“, skirtas mūšio prie Stalingrado aukoms atminti, buvo atvaizduotas su žaliu veidu. „Photoshop“ programa parengta iliustracija tapo dalimi internetinės akcijos, kuri prasidėjo po to, kai A.Navalno veidas buvo žaliais dažais aptaškytas Barnaule, Rusijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min