Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
04 12 /15:56

Maskvoje sprogo į Rusiją perbėgusio ukrainiečių saugumiečio V.Prozorovo visureigis

Maskvos šiaurinėje dalyje penktadienį įvyko sprogimas, kurio metu buvo apgadintas visureigis „Toyota Land Cruiser Prado“. Su teisėsaugininkais susijusio „Telegram“ kanalo „112“ duomenimis, sprogimas pasigirdo tuo metu, kai vairuotojas bandė užvesti automobilį.

Vyras su kojos trauma paguldytas į ligoninę. Sprogimas taip pat apgadino du šalia stovinčius automobilius.

„Nesijaudinkite. Jis gyvas, jam viskas gerai. Jis ir toliau dirbs", - taip V.Prozorovo padėjėjas propagandinei Rusijos agentūrai „RIA Novosti“ komentavo faktą, kad buvusio SBU pareigūno automobilis buvo susprogdintas.

Stopkadras/Vasilijus Prozorovas
Stopkadras/Vasilijus Prozorovas

„Telegram“ kanalų „112“ ir " Mash“ duomenimis, automobilio „Toyota Land Cruiser Prado“ savininkas – buvęs Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) darbuotojas Vasilijus Prozorovas, kuris prieš kelerius metus pabėgo į Rusiją.

VIDEO: Nufilmuota, kaip sprogo buvusio ukrainiečių saugumiečio visureigis Maskvoje

Kanalai, remdamiesi paties V.Prozorovo pareiškimais, pažymi, kad jis nuo 2014 m. bendradarbiavo su Rusijos saugumo tarnybomis ir perdavinėjo joms informaciją apie Ukrainos kariuomenės veiksmus Rytų Ukrainoje.

Tyrimų komitetas dėl sprogimo iškėlė baudžiamąją bylą.

Rusijos saugumo pajėgos teigia, kad pernai sužlugdė pasikėsinimą į okupuotame Berdianske, Zaporižioss srityje, gyvenusį V.Prozorovą. Buvo sulaikyti sabotažo grupės, tariamai planavusios susprogdinti perbėgėlį, nariai ir iš jų paimti ginklai bei sprogmenys.

Kartojo Kremliaus naratyvą

Ukrainos šaltinių duomenimis, 48-erių Vasilijus Prozorovas, kilęs iš Berdiansko, SBU dirbo 1999-2018 m., nuo 2014 m. gegužės – centriniame biure, specialiosios tarnybos antiteroristinio centro būstinėje.

2019 m. V.Prozorovas Maskvoje surengė spaudos konferenciją, kurioje atskleidė, kad nuo 2014 m. bendradarbiavo su Rusijos specialiosiomis tarnybomis ir perdavinėjo joms informaciją apie Ukrainos saugumo pajėgų veiksmus Rytų Ukrainoje.

Jis taip pat kartojo Kremliaus mėgstamą naratyvą, kad Ukrainos kariuomenėje ir Nacionalinėje gvardijoje neva paplitusios nacistinės pažiūros ir kad jo kolegos SBU kankino žmones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius