Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvoje suimtas opozicijos atstovas Aleksejus Navalnas „visą laiką rėkia“ ir skundžiasi Strasbūrui

A.Navalnas mitingo metu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / A.Navalnas mitingo metu
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 5 d. mitingo metu sulaikytas vienas Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas tapo galvos skausmu areštinės darbuotojams.

Tinklaraštininkas A.Navalnas ir opozicijos atstovas Ilja Jašinas sulaikyti 15 parų. Sulaikytieji nusprendė tokio V.Putino administracijos poelgio nenuleisti negirdomis ir sukelti kuo didesnį triukšmą. Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Pirmiausia abu opozicijos lyderiai apskundė savo sulaikymą Europos Žmogaus Teisių Teismui. Be to, griebėsi ir psichologinio ginklo – nusprendė pakankinti areštinės apsaugą savo riksmais. Šaukdami jie reikalauja laisvės, o savo sulaikymą vadina teisės reikšti nuomonę pažeidimu.

I.Jašinas ir A.Navalnas atsisako laikytis sulaikymo izoliatoriaus Nr.1 vidaus tvarkos ir kas valandą rengia 10 minučių riksmo ir durų daužymo atakas. Juos palaiko ir kiti sulaikytieji. Vien A.Navalno kameroje sėdi dar 13 sulaikytųjų, kuriems tokie pasirodymai praskaidrina kasdienybę.

Savo ruožtu prižiūrėtojai įspėja, kad triukšmadariai neteks galimybės gauti siuntinius ir maisto davinius iš artimųjų.

A.Navalnas ir dar 300 žmonių buvo sulaikyti Maskvoje gruodžio 5 d. nesankcionuotų eitynių metu Čistyjie Prudy parke, iškart po rinkimų į Rusijos parlamentą.

Opozicijos lyderiai turėtų išeiti į laisvę gruodžio 21 d. – likus trims dienoms iki žadėto opozicijos masinio mitingo tęsinio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min