Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 21d. 12:25 , atnaujinta: 2014 rugsėjo 21d. 17:30

Maskvoje tūkstančiai žmonių „Taikos marše“ žygiavo skanduodami „Rusija be Putino“

Maršo dalyviai
Nuotr. iš „Twitter“ / Maršo dalyviai

Sekmadienį po pietų žmonės rinkosi Rusijos miestuose į „Taikos maršą“. Akcija vyko ir Ukrainos sostinėje Kijeve bei kituose miestuose. Maskvoje į mitingą susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, kurie išreiškė paramą Ukrainai ir skandavo prieš Vladimirą Putiną ir jo vykdomą politiką nukreiptus šūkius.

Atnaujinta 18.15 val. Akcija baigėsi, tačiau Sacharovo prospekte vis dar daug žmonių. Policijos pareigūnai per garsiakalbius ragina maršo dalyvius skirstytis. Leidimas akcijai duotas iki 18 val. Lietuvos laiku.

Atnaujinta 17.55 val. Visuomeninio judėjimo „Sonar“ skaičiavimu, „Taikos marše“ dalyvavo 26 tūkst. žmonių. Vienas iš akcijos rengėjų Sergejus Davidas pareiškė, kad marše neišvengta provokacijų, tačiau jį maloniai nustebino susirinkusiųjų gausa.

Pasak jo, tūkstančiai dalyvavusių žmonių parodė, kad Rusijos propagandos aparatui dar nepavyko zombiais paversti visų žmonių.

Kitas akcijos rengėjas Michailas Šneideris Sacharovo prospekte pradėjo skaityti „Taikos maršo“ rezoliuciją. Policija per garsiakalbius ragina žmones nesustoti, nes leidimo mitingui Maskvos savivaldybė nesuteikė.

Atnaujinta 17.30 val. Liudininkai pasakoja, kad eisenos metu vyraujanti nuotaika labai skiriasi nuo tos, kuri buvo kovo mėnesį. Jeigu kovo mėnesį vyravo gana prislėgta nuotaika, šįkart žmonės pakylėti, daugelis džiaugiasi, matydami, kiek daug jų susirinko.

Žmonės vis dar plūsta į Maskvos centrą, renkasi žmonės iš įvairiausių politinių jėgų, juos visus suvienijo pasipriešinimas karui Ukrainoje. Girdėti skanduotės „Krymas – ne mūsų“. Įvyko dar vienas susistumdymas – jį vėl išprovokavo agresyviai nusiteikę DLR šalininkai. Policija provokatorius sulaikė. 

Atnaujinta 17.21 val. Į Puškino aikštę vis dar plūsta žmonės. Kolonos pabaigos nematyti, tačiau pranešama, kad žmonių kiekis įspūdingas. Skirtingais skaičiavimais, jų gali būti nuo 30 iki 50 tūkst. Borisas Nemcovas teigia, kad įskaičiavus žmones, kurie vis dar būriuojasi prie Puškino aikštės, maršo dalyvių skaičius gali pasiekti 100 tūkst.

Girdėti skanduotės „Krymas – ne mūsų“.

Tarp „Taikos maršo“ dalyvių pastebėtas žinomas Rusijos politikas, vienas opozicijos lyderių Grigorijus Javlinskis. Jis žurnalistams teigia, kad demokratinės Rusijos jėgos visą laiką smerkė agresiją prieš Ukrainą.

Atnaujinta 17.15 val. Tvrain.ru praneša, kad Maskvoje sulaikytas pirmasis akcijos dalyvis Anatolijus Ignatjevas. Jis nešė vaivorykštės spalvų vėliavą. Petrovkos gatvėje jį užpuolė nepažįstamas žmogus. Policija sulaikė ir užpuoliką, ir A.Ignatjevą, kuris gali būti apkaltintas homoseksualizmo propagavimu.

Atnaujinta 17.11 val. Kolona jau pasiekė Sacharovo prospektą. Į protesto akcijos dalyvius iš už policijos užkardų pradėta mėtyti padirbtus dolerius. Akcijos dalyvius bandoma provokuoti susirėmimams, tačiau didesnių incidentų kol kas pavyko išvengti.

Transliacija iš eisenos:

Policija išsivedė jaunuolį, kuris vartojo necenzūrinę leksiką, šūkavo apie homoseksualią Europą ir įžeidinėjo akcijos dalyvius. „Taikos maršo“ dalyviai skanduoja: „Chunta ne Kijeve, chunta Kremliuje!“

Atnaujinta 17.04 val. Borisas Nemcovas pareiškė, kad iš viso į eitynes atėjo apie 100 tūkst. žmonių. Kol kas šią informaciją sunku patikrinti, tačiau žurnalistai praneša, kad eisenoje yra ne mažiau 30 tūkst. žmonių, dar 20 tūkst. laukia Puškino aikštėje. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Teroristų šalininkai plėšo Ukrainos vėliavą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Teroristų šalininkai plėšo Ukrainos vėliavą

Atnaujinta 16.53 val. Eitynių dalyviai ėmė skanduoti: „Rusija be Putino“. Taip pat skanduojama „Karui ne“, „Rusija – tai mes“, „Ukraina, mes su tavimi“.

Eisenai nepritariantys žmonės iš už policininkų nugarų ėmė svaidyti kiaušinius, tačiau didžioji jų dalis krito ant asfalto.

Tuo tarpu eisenos organizatoriai sako, kad šios eitynės – ko gero, didžiausios, vykusios Maskvoje pastaraisiais metais. Eisena kol kas juda labai lėtai, nes reikia praeiti pro daugybę užkardų. Šiuo metu iš Puškino aikštės eisena juda Akademiko Sacharovo prospekto link.

Atnaujinta 16.15 val. Skelbiama, kad Maskvoje susirinko jau apie 20 tūkstančių eitynių dalyvių. Kol kas didesnių susidūrimų nebuvo, tačiau DLR šalininkai provokuoja, skanduodami: „Doneckas – rusų miestas“. Jie taip pat šaukia „Fašizmas nepraeis“. 

Teroristų rėmėjai Taikos marše
„Twitter“ nuotr./Teroristų rėmėjai „Taikos maršo“ kelyje

Tuo metu eisena pajudėjo. Jie ramiai reaguoja į DLR atstovus. Beje, policija neleido iškabinti plakato „Ne fašistams Kremliuje“.

Atnaujinta 15.44 val. Netoli vietos, kur renkasi eisenos dalyviai, daugėja ir prokremliškai nusiteikusių žmonių. Jie formuoja savo koloną. Policijos atstovė kažkam per raciją sako: „Jie čia surengs muštynes“, skelbia mk.ru. 

DLR šalininkai provokuoja, skanduodami: „Doneckas – rusų miestas“.

DLR atstovai elgiasi labai agresyviai, jie šūkauja eisenos pusėn, daužo būgnus. 

Atnaujinta 15.38 val. Kolonos judėjimo maršrute stovi daugybė autobusų, kuriuose – vidaus pajėgų kariuomenė. DLR atstovai bandė patekti prie eisenos dalyvių, tačiau policija juos sustabdė. Akcijos organizatoriai sako pastebintys, kad policijos pajėgų vis daugėja. 

Akcijos dalyviai laiko plakatus „Ukraina, mes su tavimi“, „Sustabdykite karą“.

3
„Twitter“ nuotr./„Taikos maršas“

Atnaujinta 15.30 val. Tarp „Taikos maršo“ dalyvių ir Sovietų Sąjungos simbolika nešinų žmonių įvyko pirmieji susistumdymai. Policija juos nutraukė.

Prie metalo detektorių jau driekiasi eilės. Ankstesniuose opozicijos renginiuose likus valandai iki jų pradžios tokių eilių nebuvo, praneša mk.ru. Maršo dalyviai laiko Rusijos ir Ukrainos vėliavas, plakatus, kuriuose reikalaujama nutraukti agresiją Ukrainoje.

5
„Twitter“ nuotr./„Taikos maršas“

Šiuo metu į renginio vietą atėjo apie 3 tūkst. žmonių, tačiau jų skaičius sparčiai auga. Šalia rikiuojasi nedidelė grupė žmonių su Georgijaus juostelėmis, kurie skanduoja: „Gėda išdavikams!“. Policija į juos nereaguoja.

Danguje pasirodė policijos malūnsparnis. „Taikos maršo“ kelyje atsirado apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos (DLR) vėliavos ir propagandiniai užrašai. Manoma, kad tuo pasirūpino prieš tai prie JAV ambasados mitingavę DLR šalininkai. Rusijos policija vėliavas nuiminėja.

2
„Twitter“ nuotr./„Taikos maršas“

Sankt Peterburge „Taikos maršui“ leidimas nebuvo duotas, tačiau demokratiškai nusiteikę Rusijos piliečiai vis tiek renkasi pasivaikščioti miesto gatvėmis.

VIDEO: „Taikos maršo“

Atnaujinta 14.57 val. Nors dar liko laiko iki oficialios „Taikos maršo“ pradžios, iš įvairių Rusijos miestų jau pranašama apie besirenkančius žmones. Sankt Peterburge esantys žmonės rašo, kad susirinko daug būsimosios eisenos dalyvių.

4
„Twitter“ nuotr./„Taikos maršas“

Sekmadienį „Taiko maršas“ Maskvoje prasidės apie 16 val. vietos laiku (15 val. Lietuvos laiku). Dalyviai raginami rinktis Strastno bulvare. Maršo organizatoriai tikisi, kad renginiui nesukliudys vykstantis Maskvos maratonas, kuris iki to laiko turėtų baigtis.

Maršo dalyviai eis iki Turgenevo aikštės, vėliau suks į Akademiko Sacharovo prospektą. Planuojama, kad „Taikos maršas“ truks apie dvi valandas.

Maršo dalyviai Sank Peterburge
„Taiko maršo“ dalyviai Sank Peterburge

Apie dalyvavimą renginyje jau pranešė žinomi Rusijos opozicijos veikėjai ir žmonių teisių gynėjai. Tarp jų Borisas Nemcevas, kuris tvrain.ru teigė, kad tai pirmoji visuomeninė akcija po ilgos pauzės.

Pirmasis „Taiko maršas“ gegužės mėnesį vyko Ukrainoje, Donecko mieste, stadione „Donbas arena“. Vienas iš jo organizatorių buvo Ukrainos milijardierius Rinatas Achmetovas. Stadione rinkosi moterys, daugelio kurių vyrai tuo metu kariavo.

Žurnalistai teiravosi moterų, ar gyvenant Donecke nėra baisu rankose laikyti Ukrainos vėliavas. Jos teigė, kad dauguma Donecko gyventojų nori gyventi Ukrainoje, tačiau sutiko, kad demonstruoti Ukrainos simboliką Donecke nėra saugu.

Protesto akcijos dalyviai
„Taiko maršo“ dalyviai Sank Peterburge
„Šalį valdo „Karo partija“, kuriai vadovauja V.Putinas, tačiau ir joje yra nesutarimų. Yra visiškai galvas pametusių žmonių, kurie siūlo toliau žudyti mūsų brolius ir seseris dėl neaiškių tikslų. Yra ir tų, kurie supranta, kad augant žuvusiųjų skaičiui, pirmiausia rusų, augs ir karui nepritariančių žmonių skaičius“, – sakė B.Nemcovas.

Jis teigė, kad leidimą akcijai gauti nebuvo taip sudėtinga, kaip tikėjosi: „Žinoma, sprendimas buvo derintas Kremliuje. Įsivaizduokite, kas būtų, jeigu leidimo „Taikos maršui“ negautume. Negi Rusijos valdžia prieš taiką ir nori karo?“

Emocingi pranešimai

Prieš mitingą garsūs rusai socialiniuose tinkluose skelbė vaizdo žinutes, kuriomis ragino tėvynainius dalyvauti. Kai kas citavo rusų Osipo Mandelštamo ir Vladimiro Majakovskio, prancūzų Louis Aragono ir Jacques‘o Prevert’o eilėraščius.

Prie ko prieitume, jei mūsų šalyje taika būtų laikoma gėda, o išdavystė ir karas – garbės, narsos ir didvyriškumo reikalu?

83 metų Jurijus Ryžovas, buvęs ambasadorius Prancūzijoje, ragino rusus atsiplėšti nuo televizorių ir protestuoti prieš Rusijos „nepaskelbtą karą“.

„Neklausk, kam skambina varpai – jie skambina tau“ , – sakė jis, pacituodamas anglų rašytojo Johno Donne’o mintį, įkvėpusią garsiosios Ernesto Hemingwayknygos pavadinimą.

„Prie ko prieitume, jei mūsų šalyje taika būtų laikoma gėda, o išdavystė ir karas – garbės, narsos ir didvyriškumo reikalu?“, – kitoje vaizdo žinutėje klausė televizijos žvaigždė Leonidas Parfionovas.

Aktorė Jelena Koreneva sakė, kad Rusijos dalyvavimas šioje krizėje nukreipia išteklius, kurių reikia problemoms pačioje Rusijoje spręsti. „Reiktų niekada nepamiršti, kas pradėjo tą karą, kas aneksavo Krymą“, – pridūrė poetas Igoris Irtenjevas, kuris klausė, ar dabar, kai kariai grįžta namo „pušinėse dėžėse“, rusai yra pasirengę taikstytis su valdžia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Palanga aklavietėje: dėl pavojingų nutrūktgalvių su paspirtukais gali nukentėti ir dviratininkai

Vardai

Žuvusios manekenės D.Didžiūnaitytės artimuosius nuvylė Generalinės prokuratūros atsakymas

Aktualu

S.Skripalio apnuodijimą tiriantys britai žvilgsnius meta į Rusijos karinę žvalgybą – GRU

Sportas

Sensacija: APOEL išmetusi „Sūduva“ – kitame Čempionų lygos atrankos etape

Pasaulis kišenėje

2 savaičių maršrutas Kambodžoje – tikrasis šalies veidas

Gyvenimas

Mes lygūs. Vandenlentininkė iš BOBų A.Čepliejūtė: „Moteris priverčiam raukytis, o vyrus – juoktis“

Aktualu

Donaldas Trumpas: susitikimas su Vladimiru Putinu buvo dar geresnis nei su NATO

Kultūra

Aukščiausiais balais vertinamas muziejus, kuriame lankytojai supranta esą svarbūs

Gazas

Vilniečiai pasipiktino: išklotas naujas asfaltas, o gatvė tuoj dings po smėlio sąnašom

Išrinkti geriausi šių metų šunų fotografijos kadrai

Gyvenimas

Psichoterapeutas E.Laurinaitis: Antikos komedijų ir šiandienos žmonės beveik nesiskiria

Verslas

Naujovė apkarto: Nidos gyventojai nebeapsikenčia „tuktukų“ skleidžiamo triukšmo

15min recenzija Kultūra

Knygų recenzija. Trupantys dvasios ir kūno kaulai

Kultūra

Menotyrininkė: „Laisvės karys“ bus nepastebimas, nes tokia estetika nebeveikia

Vardai

M.Kavaliausko sužadėtinės Rusnės mergvakaris: vyrų choro serenada ir uždaras SPA vakarėlis Sopote

Vardai

Vashos ir krepšininko R.Rutkausko medaus mėnuo Tailande: džiunglių egzotika ir nustebinę „lady boys“

Vardai

Netikėtas posūkis Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle santykiuose: „Jokių skyrybų nebuvo“

Verslas

ES nubaus „Google“ už piktnaudžiavimą rinkos padėtimi

Maistas

Idėja, kai lieka vištienos: meksikietiškos tortilijos

Sportas

Prancūzų talentas pavergė pasaulį – laimėtą premiją paaukojo kilniam tikslui

Naujienos

Aktualu

Palanga aklavietėje: dėl pavojingų nutrūktgalvių su paspirtukais gali nukentėti ir dviratininkai

Vardai

Žuvusios manekenės D.Didžiūnaitytės artimuosius nuvylė Generalinės prokuratūros atsakymas

Aktualu

S.Skripalio apnuodijimą tiriantys britai žvilgsnius meta į Rusijos karinę žvalgybą – GRU

Sportas

Sensacija: APOEL išmetusi „Sūduva“ – kitame Čempionų lygos atrankos etape

Pasaulis kišenėje

2 savaičių maršrutas Kambodžoje – tikrasis šalies veidas

Gyvenimas

Mes lygūs. Vandenlentininkė iš BOBų A.Čepliejūtė: „Moteris priverčiam raukytis, o vyrus – juoktis“

Aktualu

Donaldas Trumpas: susitikimas su Vladimiru Putinu buvo dar geresnis nei su NATO

Kultūra

Aukščiausiais balais vertinamas muziejus, kuriame lankytojai supranta esą svarbūs

Vardai

M.Kavaliausko sužadėtinės Rusnės mergvakaris: vyrų choro serenada ir uždaras SPA vakarėlis Sopote

Išrinkti geriausi šių metų šunų fotografijos kadrai

Gazas

Vilniečiai pasipiktino: išklotas naujas asfaltas, o gatvė tuoj dings po smėlio sąnašom

Verslas

Naujovė apkarto: Nidos gyventojai nebeapsikenčia „tuktukų“ skleidžiamo triukšmo

Vardai

Netikėtas posūkis Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle santykiuose: „Jokių skyrybų nebuvo“

Mokslas.IT

Ką byloja priklausomybė nuo socialinių tinklų arba jų atsisakymas

Gyvenimas

Psichoterapeutas E.Laurinaitis: Antikos komedijų ir šiandienos žmonės beveik nesiskiria

15min recenzija Kultūra

Knygų recenzija. Trupantys dvasios ir kūno kaulai

Kultūra

Menotyrininkė: „Laisvės karys“ bus nepastebimas, nes tokia estetika nebeveikia

Vardai

Vashos ir krepšininko R.Rutkausko medaus mėnuo Tailande: džiunglių egzotika ir nustebinę „lady boys“

Verslas

ES nubaus „Google“ už piktnaudžiavimą rinkos padėtimi

Maistas

Idėja, kai lieka vištienos: meksikietiškos tortilijos

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Svajonių virtuvė

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min