Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 11d. 10:19

Maskvoje vyksta žuvusiųjų per Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofą atpažinimas (atnaujinta 16.59 val., video, nuotraukos)

Žuvusio Lenkijos prezidento brolis dvynys Jaroslawas Kaczynskis (pirmas dešinėje) šeštadienį apsilankė tragedijos vietoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žuvusio Lenkijos prezidento brolis dvynys Jaroslawas Kaczynskis (pirmas dešinėje) šeštadienį apsilankė tragedijos vietoje.

Sekmadienio rytą Rusijos sostinėje pradėta žuvusiųjų per Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofą atpažinimas ir ekspertizė. Apie tai praneša Lenkijos dienraštis gazeta.pl.

Visų žuvusiųjų kūnai sekmadienio naktį dviem Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos sraigtasparniais „Mi-26T“ buvo atgabenti iš tragedijos vietos netoli Smolensko į Maskvos „Domodedovo“ oro uostą. Iš ten nuvežti į Centrinį Maskvos teismo ekspertizės biurą.

Dar vėlų šeštadienio vakarą Jaroslawas Kaczynskis atpažino savo brolio dvynio Lecho Kaczynskio, žuvusio Lenkijos prezidento, kūną, praneša BNS.

„Jaroslawas Kaczynskis atpažino prezidento Lecho Kaczynskio ir jo žmonos Marios kūnus“, – citavo Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“ parlamentaro Maxo Kraczkowskio žodžius.

Velionio prezidento brolis, kuris šeštadienį vėlai vakare aplankė katastrofos vietą Smolensko srityje, iškart po atpažinimo procedūros sekmadienį ryte grįžo į Lenkiją, pranešė lenkų naujienų agentūra PAP.

„Jaroslawą Kaczynskį sukrėtė ši tragedija, bet jis stengiasi išlikti tvirtas“, – šeštadienį sakė J.Kaczynskio konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ atstovas spaudai Mariuszas Blaszczakas.

2005 metais Lechas Kaczynskis tapo trečiuoju demokratiškai išrinktu Lenkijos prezidentu po komunizmo žlugimo 1989 metais.

Kiek vėliau, nuo 2006 metų liepos iki 2007 metų lapkričio, kai Jaroslawas Kaczynskis buvo šalies Vyriausybės vadovas, Lenkiją valdė neįprastas brolių dvynių politinis tandemas.

„RIA Novosti“ šaltinis Smolensko srities administracijoje paaiškino, kad žuvusiųjų kūnus nuspręsta į Maskvą pergabenti dėl to, kad Smolenske nėra įrangos genetinei ekspertizei atlikti.

Į Maskvą taip pat jau atvyko dalis žuvusiųjų artimųjų. Maskvos administracija pažadėjo padengti visas artimųjų atvykimo ir išlaikymo išlaidas. Miesto meras Jurijus Lužkovas sakė, kad iš artimųjų nebus reikalaujama Rusijos vizų ir kitų formalumų.

Lenkijos prezidento lėktuvas „Tu-154“ sudužo šeštadienio rytą leisdamasis oro uoste „Smolensk-Severnyj“. Pirminiais duomenimis, pilotas nepaklausė oro dispečerių rekomendacijų skristi į atsarginį oro uostą, per anksti nusileido žemiau kritinio aukščio. Lėktuvas kliudė medžių viršūnes ir sudužo už kelių šimtų metrų nuo nusileidimo tako. Per katastrofą žuvo visi 89 keleiviai ir 8 ekipažo nariai.

Reuters/Scanpix nuotr./Domodedovo oro uoste leidžiasi sraigtasparniai su žuvusiųjų palaikais.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Domodedovo“ oro uoste sekmadienio naktį leidosi sraigtasparniai su žuvusiųjų palaikais.

L.Kaczynskio vadovaujama delegacija skrido į Rusiją dalyvauti ceremonijose, skirtose paminėti 22 tūkst. lenkų karininkų, kurių dauguma buvo sušaudyti netoli Smolensko esančiame Katynės miške, 70-ąsias žudynių metines.

Maskvoje jau atpažintos 24 aukos (papildyta 12.08 val.)

Rusijos prokuratūros Tardymo komitetas informavo, kad jau pavyko atpažinti 24 aviakatastrofos aukas. Komiteto vadovo pavaduotojas Vasilijus Piskariovas paaiškino, kad kalbama apie vadinamąjį sąlyginį atpažinimą – žuvusiųjų tapatybės nustatytos iš jų drabužių ir dokumentų.

Šaltinis tardymo institucijose naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad į Maskvą atgabenti 98 karstai su palaikais. Patikslintais duomenimis, kaip skelbia Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija, per aviakatastrofą žuvo 96 žmonės. Dar dviejuose karstuose, kaip spėja Rusijos žiniasklaida, greičiausiai sudėti kūnų fragmentai.

Lenkijos prezidento palaikai gabenami tiesiai į Varšuvą (papildyta 13 val.)

Lenkijos prezidento L.Kaczynskio palaikai iš lėktuvo katastrofos vietos Vakarų Rusijoje gabenami tiesiai į Varšuvą, sekmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūra „RIA-Novosti“.

Remiantis agentūros pranešimu, kuriame cituojamas neįvardijamas Smolensko administracijos pareigūnas, visų tragedijos aukų kūnai išsiųsti į Maskvą, kur jie identifikuojami. Išimtis padaryta tik dėl velionio Lenkijos prezidento, praneša BNS.

Į Varšuvą lėktuvas su tragiškai žuvusio šalies prezidento ir jo žmonos Marios palaikais atskris 14.30 val. vietos (15.30 val. Lietuvos) laiku, pranešė Lenkijos gynybos ministerija.

„Orlaivis su prezidento kūnu nusileis Varšuvos kariniame oro uoste maždaug 14.30 val. vietos laiku“, – sekmadienį sakė Gynybos ministerijos atstovė spaudai Anna Pacholska.

Gedulo prislėgtos Lenkijos bažnyčiose sekmadienį aukojamos mišios už tragiškos lėktuvo katastrofos Vakarų Rusijoje, per kurią, be L.Kaczynskio, žuvo daug šalies politinio elito atstovų, aukas.

Atpažinti iš veidų įmanoma tik penktadalį žuvusiųjų (papildyta 14.18 val.)

Kaip praneša lifenews.ru, Maskvos centrinio teismo ekspertizės biuro vadovas Vladimiras Žarovas pareiškė, kad iš veidų bus galima atpažinti ne visus žuvusiuosius. Identifikavimo procedūra, pasak V.Žarovo, bus sudėtinga.

„Iš veidų galima atpažinti tik 15–20 proc. kūnų, kurie pas mus pateko, – sakė biuro vadovas. – Likusiųjų dėl patirtų traumų tokiu būdu atpažinti neįmanoma. Teks atlikti molekulinę-genetinę ir kriminalistinės medicinos ekspertizes.

Greta morgo dirba gelbėtojų ir psichologų grupė. Jie pasirengę padėti iš Lenkijos atvykusiems žuvusiųjų artimiesiems, kuriems teks sunki ir slegianti užduotis dalyvauti atpažinimo procedūroje.

Lėktuvas buvo techniškai tvarkingas (papildyta 16.29 val.)

Pirminiai tyrimo rezultatai leidžia atmesti versiją, kad L.Kaczynskio lėktuvas prieš katastrofą susidūrė su techninėmis problemomis, pareiškė Rusijos prokuratūros atstovai. Lenta.ru cituoja prokuratūros Tardymo komiteto vadovą Aleksandrą Bastyrkiną: „Įrašas, kurį mes turime, patvirtina, kad jokių techninių problemų lėktuve nebuvo.“

Pasak A.Bastyrkino, „Tu-154“ pilotas žinojo, kad blogos oro sąlygos, tačiau vis tiek nusprendė leistis Smolenske.

Vienas iš įvykio vietoje dirbančių operatyvinių pareigūnų papasakojo apie pirmąsias ekspertų išvadas. Pasak jo, lėktuvas iš pradžių uodega kliudė beržą, nuskrido tam tikrą atstumą ir kliudė dar vieną medį. Antras smūgis buvo toks stiprus, kad pilotai nesugebėjo lėktuvo išlyginti ir jis persivertė.

Rusijos žiniasklaida pateikė net kelias tragedijos vaizdo rekonstrukcijas.

VIDEO: Реконструкция катастрофы самолета президента Польши

Karstas su Lenkijos prezidento kūnu – jau Varšuvoje

Reuters/Scanpix nuotr./Kafalkas su Lecho Kaczynskio karstu važiuoja Varauvos gatvėmis.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kafalkas su Lecho Kaczynskio karstu važiuoja Varšuvos gatvėmis.

Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvas, iš Smolensko atgabenantis karstą su L.Kaczynskio palaikais, sekmadienį apie 16 val. Lietuvos laiku nusileido Varšuvos oro uoste. Lėktuvą lydėjo naikintuvai „MiG-29“, o oro uoste jį pasitiko garbės sargyba, prezidento brolis dvynys J.Kaczynskis ir daugybė kitų asmenų.

Kaip praneša „Interfax“, L.Kaczynskio palaikai iš Smolensko oro uosto „Severnyj“ irgi išlydėti su visa derama pagarba. Ten įvyko iškilminga ceremonija, kurioje taip pat dalyvavo garbės sargyba. Iš pradžių karstas buvo užkeltas ant postamento oro uosto viduryje, padėta vainikų. Vėliau garbės sargybos kariai karstą įnešė į lėktuvą.

Ceremonijoje dalyvavo Rusijos premjeras Vladimiras Putinas ir Lenkijos ambasados Maskvoje darbuotojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Rinkimai Zanavykijoj: kandidatai išleido tūkstančius, o liko be mandato

Aktualu

Kodėl įtariamą šnipę M.Butiną JAV kalėjime lanko tiek daug rusų?

Aktualu

Regina Statkuvienė: Menas kaip politika

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

15min iš Osijeko 24sek

Du lietuvius nustebinęs „Cavaliers“ vadovas: „Artūras Gudaitis yra labai arti NBA“

Aktualu

Orai.lt: mėgaukimės vasariškom dienom, savaitgalį orai keisis

Aktualu

Rytų Airijoje mirtinai subadyta lietuvė: įtariamasis – tautietis

Vardai

Reda Bžeskienė pirmąkart atvirai prakalbo apie skyrybas: „To nelinkėčiau nė vienai moteriai“

Pasaulis kišenėje

Miestelis, kuriame draudžiama gyventojams turėti apendiksą

Ar planuojate Dieną be automobilio pasinaudoti galimybe viešuoju transportu važiuoti nemokamai?

Aktualu

Viktorija Vanagė: kokie iššūkiai laukia NT investicijų rinkos kitąmet?

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

Gazas

Paskelbti duomenys: vidutinio greičio matuokliai užfiksavo beveik 90 tūkst. pažeidėjų

Gyvenimas

Vienas pokytis mityboje padės sudeginti daugiau riebalų

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Gazas

Ketvirtadienį 15min studijoje projekto „Spūsčių matuoklis“ finalas: apie problematiškiausias Vilniaus gatves ir jų ateitį

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Aktualu

JAV valstybės sekretorius: Kinija kels didesnį pavojų JAV saugumui nei Rusija

Aktualu

Pradinukų kultūros pase – beveik 250 paslaugų

Naujienos

Aktualu

Rinkimai Zanavykijoj: kandidatai išleido tūkstančius, o liko be mandato

Aktualu

Kodėl įtariamą šnipę M.Butiną JAV kalėjime lanko tiek daug rusų?

Aktualu

Regina Statkuvienė: Menas kaip politika

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

15min iš Osijeko 24sek

Du lietuvius nustebinęs „Cavaliers“ vadovas: „Artūras Gudaitis yra labai arti NBA“

Aktualu

Orai.lt: mėgaukimės vasariškom dienom, savaitgalį orai keisis

Aktualu

Rytų Airijoje mirtinai subadyta lietuvė: įtariamasis – tautietis

Vardai

Reda Bžeskienė pirmąkart atvirai prakalbo apie skyrybas: „To nelinkėčiau nė vienai moteriai“

Pasaulis kišenėje

Miestelis, kuriame draudžiama gyventojams turėti apendiksą

Ar planuojate Dieną be automobilio pasinaudoti galimybe viešuoju transportu važiuoti nemokamai?

Aktualu

Viktorija Vanagė: kokie iššūkiai laukia NT investicijų rinkos kitąmet?

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

Gazas

Paskelbti duomenys: vidutinio greičio matuokliai užfiksavo beveik 90 tūkst. pažeidėjų

Gyvenimas

Vienas pokytis mityboje padės sudeginti daugiau riebalų

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Gazas

Ketvirtadienį 15min studijoje projekto „Spūsčių matuoklis“ finalas: apie problematiškiausias Vilniaus gatves ir jų ateitį

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Aktualu

JAV valstybės sekretorius: Kinija kels didesnį pavojų JAV saugumui nei Rusija

Aktualu

Pradinukų kultūros pase – beveik 250 paslaugų

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min