Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvoje žiauriai sumuštas laikraščio „Kommersant“ žurnalistas O.Kašinas

Olegas Kašinas
belial-68.livejournal.com nuotr. / Olegas Kašinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Maskvoje naktį gatvėje prie savo namų buvo žiauriai sumuštas laikraščio „Kommersant“ korespondentas Olegas Kašinas.

„Keli žmonės užpuolė jį prie namo, kuriame jis gyvena, Piatnickajos gatvėje“, – pranešė agentūrai „Interfax“ jo draugas Ilja Azaras, žurnalo „Russkij reportior“ korespondentas.

O.Kašinas buvo nuvežtas į ligoninę, kur jis buvo operuotas, taikant dirbtinę komą. „Pasak gydytojų, jam sulaužyti abu žandikauliai, abiejų blauzdų kaulai, sutrenkti galvos smegenys, nuplėšti pirštakauliai“, – sakė I.Azaras.

O.Kašinas domėjosi visuomenine politine veikla, rašė straipsnius šia tema, nušviesdavo Rusijos jaunimo judėjimų „Oborona“ (Gynyba), „Jabloko“ (Obuolys), „Naši“ (Mūsiškiai) veiklą.

Laikraščio „Kommersant“ vyriausiasis redaktorius Michailas Michailinas sieją šį užpuolimą su O.Kašino profesine veikla.

Pasak jo, O.Kašinas tyrinėjo neformalių organizacijų, jaunimo judėjimų veiklą, rašė apie greitkelio tiesimo per Chimkų mišką problemas.

Rusijos žurnalistų sąjungos pirmininkas Vsevolodas Bogdanovas pasipiktinęs išpuoliu prieš kolegą žurnalistą, pareiškė ketinąs atlikti nepriklausomą tyrimą.

„Visa tai, suprantama, siaubinga ir kelia pasipiktinimą. Dabar, matyt, naudojamos naujos technologijos – žurnalistas ne užmušamas, o sumušamas iki komos būsenos. Tartum žmogus ir gyvas, tačiau pagal žiaurumą tai visiškai palyginama su žmogžudyste“, – sakė V.Bogdanovas agentūrai „Interfax“ šeštadienį.

Žmogaus teisių gynėjai reikalauja rasti užpuolimo rengėjus

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ bei Rusijos Maskvos Helsinkio grupė ragina Rusijos valdžią kuo greičiau ir veiksmingiau ištirti išpuolį prieš O.Kašiną.

„Mes tikimės, kad Olegas Kašinas pasveiks. Mes laukiame, kad Rusijos valdžios atsakas bus greitas ir profesionalus“, – sakė „Amnesty International“ Rusijos skyriaus vadovas Sergejus Nikitinas.

Mes prisimename Nataliją Estemirovą, Aną Politkovskają, Anastasiją Baburovą. Liūdna, bet Olegas Kašinas – dar viena užpuolimo auka, – sakė Sergejus Nikitinas.„Mane jaudina tai, kad esame Rusijoje pastaruoju metu padažnėjusių išpuolių prieš pilietinės visuomenės aktyvistus, žurnalistus, teisių gynėjus liudininkai“, – pažymėjo S.Nikitinas.

„Olegas Kašinas – talentingas žurnalistas, kuris rašo ir apie visuomeninių organizacijų veiklą. Mūsų nuomone, valdžia turi negailėti pastangų, kad kaltieji būtų rasti ir patraukti atsakomybėn“, – sakė S.Nikitinas.

„Deja, mes matome, kad kol kas Rusijos valdžia negali pasigirti didele sėkme ieškant nusikaltėlių, kurie atsakingi už nusikaltimus prieš pilietinius aktyvistus. Mes prisimename Nataliją Estemirovą, Aną Politkovskają, Anastasiją Baburovą. Liūdna, bet Olegas Kašinas – dar viena užpuolimo auka“, – kalbėjo „Amnesty International“ atstovas.

Seniausios Rusijoje žmogaus teisių gynimo organizacijos – Maskvos Helsinkio grupės – vadovė Liudmila Aleksejeva sunerimusi dėl išpuolio prieš O.Kašiną.

„Kol mūsų šalyje gąsdina ir muša žurnalistus, mes neturėsime nei teisinės, nei demokratinės valstybės“, – sakė ji šeštadienį agentūrai „Interfax“.

„Kiekvienas žurnalisto sumušimo atvejis yra labai nerimastingas signalas, – pažymėjo ji. – Žurnalistų puldinėjimams reikia padaryti galą.“

Tačiau L.Aleksejeva abejoja, ar O.Kašino užpuolikai bus surasti. „Deja, tai rodo ankstesnių išpuolių prieš žurnalistus patirtis“, – nurodė ji.

Pasak jos, reikia Rusijoje specialaus įstatymo, kuris gintų žurnalistus ir visuomenės veikėjus.

„Dabar įstatymas gina tiktai valdininkus, milicininkus, teisėjus ir t. t. Žurnalistai, visuomenės veikėjai ir į parlamentą nepatekusių politinių partijų aktyvistai yra neapginti. Jie dažniau atsiduria po „volu“ negu valstybės tarnautojai“, – pažymėjo L.Aleksejeva.

Prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą

Baudžiamoji byla dėl laikraščio „Kommersant“ žurnalisto O.Kašino užpuolimo iškelta pagal straipsnį „pasikėsinimas nužudyti“, – pranešė šeštadienį Generalinės prokuratūros oficialioji atstovė Marina Gridneva.

Pasak jos, bylą apsiėmė kontroliuoti pats generalinis prokuroras Jurijus Čaika.

„Tyrimo duomenimis, du nenustatyti asmenys užpuolė ir sumušė 30-metį žurnalistą prie 28-ojo namo Piatnickajos gatvėje Maskvos mieste, kur O.Kašinas nuomojosi butą. Iš nusikaltimo vietos užpuolikai paspruko“, – sakė Rusijos prokuratūros Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas, kuris nurodė, jog vykdomos operatyvinės paieškos priemonės, aiškinamos įvykio aplinkybės.

„Nukentėjusysis pristatytas į ligoninę su daugybiniais lūžiais ir galvos smegenų sutrenkimu. Kašinas jau operuotas ir yra dirbtinės komos būsenoje“, – nurodė V.Markinas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min