Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 21d. 10:09

Maskvos propaganda: Kijevas kartu su satanistais kovoja prieš Rusijos stačiatikių bažnyčią

Oleksandras Turčynovas
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Oleksandras Turčynovas
Ką bendro turi Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas ir Aukščiausios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas su satanistais? Rusijos propagandinis TV kanalas paskelbė, kad tiek centrinėje Ukrainoje įsikūrusi satanistų sekta, tiek Ukrainos valdžios atstovai siekia bendro tikslo – Rusijos stačiatikių bažnyčios sunaikinimo šalyje, skelbia „Laisvosios Europos Radijo“ interneto svetainė.

Reportažas, parodytas per TV kanalą „Rossija 24”, prasideda pareiškimais, kad Ukrainos vietos valdžia suteikė leidimą satanistams statyti savo bažnyčią. Tuo metu per televiziją buvo rodomas ėriukas, kuris turėjo būti paaukotas ritualinio aukojimo metu.

Reporteris Nikolajus Sokolovas net drįso pareikšti, kad naujoji į Europą orientuota Ukraina neva yra „tobula laboratorija religinėms sektoms“. Jo teigimu, dėl visko kalta Ukrainos valdžia.

„Ten, kur gimė Kijevo Rusia, Rusijos stačiatikių bažnyčia praranda savo narius. Daugelis politikų priklauso skirtingoms religijoms. Pavyzdžiui, O.Turčynovas savo veiklą parlamente derina susitikinėdamas su baptistais. Jiems jis nėra vien tik parapijietis, bet  ir dvasinis mokytojas“, – „faktus“ vardijo N.Sokolovas.

Visame pasaulyje yra apie 100 mln. baptistų, tačiau pačioje Ukrianoje jie sudaro mažiau negu 1 proc. gyventojų.

Siekiama pademonstruoti, jog naujoji Kijevo valdžia neva priešiškai nusiteikusi Ukrainos rusų ir Rusijos ortodoksų bažnyčios narių atžvilgiu.

N.Sokolovo teigimu, O.Turčynovas nėra vienintelis nestačiatikis Ukrainos valdžioje. Rusijos žurnalistas pareiškė, kad A.Jaceniukas yra scientologas. Pati scientologijos bažnyčia Rusijoje yra uždrausta.

Panašu, kad viešai skelbiami faktai Kremliaus politiką palaikančiai televizijai ne motais. Pats A.Jaceniukas save priskiria Ukrainos graikų apeigų katalikų bažnyčiai. Visoje Ukrainoje šiai konfesijai priklauso 14 proc. šalies gyventojų.

Rusijos valstybinė propaganda, norėdama šalies gyventojus nukreipti prieš Ukrainos valdžią, dažnai meta stačiatikybės ir rusų etninės mažumos kortą. Siekiama pademonstruoti, jog naujoji Kijevo valdžia neva priešiškai nusiteikusi Ukrainos rusų ir Rusijos ortodoksų bažnyčios narių atžvilgiu.

Birželio mėnesį grupė ginkluotų Rusijos kazokų aneksuotame Krymo pusiasalyje apiplėšė Ukrainos stačiatikių bažnyčią. Dar ankščiau Slovjanske, kurį tuo metu kontroliavo prorusiški smogikai, buvo pagrobti ir nužudyti keturi vietos protestantų bažnyčios nariai.

VIDEO: Kremliaus propaganda apkaltino Ukrainos valdžią satanizmo rėmimu

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min