Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Maskvos smogas: žmonės pasakoja, kokiu pragaru tai virto (nuotraukos)

Viena iš pagrindinių pastarųjų savaičių naujienų pasaulyje – didžiuliai karščiai Maskvoje ir miestą gaubiantis smogas. BBC pateikia pačių maskviečių pasakojimus, kaip gyvenama smogo apimtame mieste, iš kurio dabar, pasak medikų, jei tik įmanoma, reikėtų išvykti.
Smogas Maskvoje
Smogas Maskvoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Maskva Rusija

Trečiadienį Maskvos gyventojams šioks toks atokvėpis – vėjas išsklaidė smogą, čia bent jau keliais laipsniais atvėso. Tačiau paguoda nedidelė – po 2–3 dienų smogas vėl gali grįžti.

BBC pateikia maskviečių pasakojimus, kaip jie gyvena karščio ir dūmų alinamame mieste ir kas juos labiausiai piktina.

Irina: „Aš jaučiuosi kaip žuvis orkaitėje. Paprašiau, kad viršininkas leistų palikti miestą, ir išvažiavau pas giminaičius į Sankt Peterburgą. Man net nerūpėjo, kiek kainuoja bilietai. Tiesiog norėjau ištrūkti iš to pragaro, kuriuo dabar yra virtusi Maskva. Todėl pačiupau pirmus laisvus bilietus ir išvažiavau. Net negalėjau įsivaizduoti, kad kažkas panašaus gali atsitikti. Dieve, saugok mus.“

Bekiras Birdenas: „Maskva nepripratusi prie tokio karščio ir tai pavertė situaciją siaubinga, o dėl smogo viskas tapo dar sunkiau įsivaizduojama. Dieną miestas atrodo vaiduokliškai, tamsiai saulei šviečiant viršuje. Oras, kuriuo mes kvėpuojame, yra aitrus ir sunkus. Blogiausia, kad niekas tiksliai nepaaiškina, kaip smogas atsiliepia mūsų sveikatai. Kai kas sako, kad efektai bus tik laikini, kiti – kad tai turės ilgalaikių pasekmių.“

Dieną miestas atrodo vaiduokliškai, tamsiai saulei šviečiant viršuje. Oras, kuriuo mes kvėpuojame, yra aitrus ir sunkus.Anatolijus Bagdanovičius: „Būti Maskvoje tiesiog neįmanoma. Nuolatinis galvos skausmas ir nemiga gali būti paveikta CO2, esančio ore. Antradienį situacija buvo ne geresnė nei penktadienį. Jeigu tik turite galimybę išvengti atvykimo į Maskvą, taip ir padarykite. Viskas gali būti kur kas blogiau, nei pranešama. Kai smogas praėjusį penktadienį tapo tirštesnis, viršininkas leido mums palikti darbovietę. Aš su draugais išvykau į už 190 kilometrų esančią Tulą. Paprastai ši kelionė trunka ne daugiau kaip dvi valandas, bet praėjusį penktadienį keliavome šešias valandas.“

Aleksejus Vudhedas:  „Matomumas mieste – 200 metrų, man peršti akys, skauda gerklę. Aš laikau save sveiku žmogumi, todėl neįsivaizduoju, kaip jaučiasi pagyvenę žmonės, vaikai ar tie, kurie kenčia nuo astmos. Rimtai noriu išvykti iš miesto kaip įmanoma greičiau, tačiau dėl to kiltų problemų darbe.“

Jana Tulčinskaja: „Mes ieškome vietų, kur būtų oro kondicionierių. Vaistinėse nebeįmanoma nusipirkti veido kaukių, taip pat nėra kur įsigyti oro kondicionierių. Vaikai išvežami iš miesto, jei tik tai yra įmanoma. Labai kenčia ir nėščios moterys. Nežinia, koks bus smogo poveikis mūsų sveikatai, ir tai labai gąsdina.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius