Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvos teismas „JAV šnipui“ skyrė 4 metų kalėjimo bausmę

Šnipas
„Viasat“ nuotr. / Šnipas
Šaltinis: BNS
0
A A

Maskvos teismas ketvirtadienį nuteisė ketveriems metams kalėjimo vieną Rusijos pilietį, kaltinamą valstybės paslapčių perdavimu Jungtinėms Valstijoms, nors tokie vieši šnipinėjimo skandalai pastaruoju metu tapo reti, buvusioms šaltojo karo priešininkėms mėginant užmiršti praeitį.

Genadijus Sipačiovas buvo pripažintas kaltu dėl valstybės išdavystės, nes perdavė Pentagonui griežtai įslaptintus karinius Rusijos žemėlapius, kurie gali padėti Jungtinėms Valstijoms nutaikyti savo raketas, pranešė Rusijos valstybinės naujienų agentūros.

Žinia apie G.Sipačiovui skirtą nuosprendį buvo pirmoji paviešinta informacija apie bylą. Apie šį procesą buvo paskelbta, kai Maskva ir Vašingtonas uoliai stengiasi pagerinti tarpusavio santykius.

Tyrimas parodė, kad G.Sipačiovas valstybės paslaptimi laikomus žemėlapius persiuntė Jungtinėms Valstijoms internetu.

Rusijos baudžiamajame kodekse už tokį nusikaltimą numatoma iki 20 metų įkalinimas griežtojo režimo kalėjime.Maskvos miesto teismas jį pripažino kaltu pagal Rusijos baudžiamojo kodekso 275-ąjį straipsnį „Valstybės išdavystė šnipinėjant“. Pranešime nenurodomas kaltinamojo amžius, profesija arba kilmė.

Ši šnipinėjimo byla buvo unikali Rusijai, nes įtariamas valstybės išdavyste asmuo pirmą kartą pripažino savo kaltę, siekdamas susitarti su prokurorais dėl lengvesnio nuosprendžio.

Rusijos baudžiamajame kodekse už tokį nusikaltimą numatoma iki 20 metų įkalinimas griežtojo režimo kalėjime.

„Sipačiovas aktyviai bendradarbiavo šiame išaiškinime ir tyrime, taip pat pranešė apie kitų asmenų nusikalstamą veiklą, o tai padėjo išvengti didesnės žalos Rusijos saugumui“, – sakoma teismo nutartyje.

Federalinė saugumo tarnyba (FSB), kuri yra Sovietų Sąjungos KGB įpėdinė, nurodė, kad kontržvalgybos pareigūnams įtarimų dėl G.Sipačiovo veiklos pirmąkart kilo 2008 metais, praneša Rusijos naujienų agentūros.

Vėliau nustatyta, kad jis persiuntė slaptus žemėlapius vienai Pentagono žvalgybos tarnybai, veikusiai prisidengus kompanijos „East View Cartography“ vardu.

Pentagonas, remdamasis šiais žemėlapiais, ketino pakoreguoti sparnuotųjų raketų nutaikymo sistemas, kad padidintų taikinių Rusijos teritorijoje sunaikinimo tikslumą.

Šios bylos detalių paviešinimas gali aptemdyti JAV prezidento Baracko Obamos ir Rusijos vadovo Dmitrijaus Medvedevo pastangas skatinti abiejų šalių suartėjimą.

Vakarų šalių ir KGB šnipų kova buvo vienas iš svarbiausių šaltojo karo elementų. Kai kurie su Sovietų Sąjunga bendradarbiavę vakariečiai, tokie kaip Aldrichas Amesas arba Kimas Philby, labai pagarsėjo, kai buvo demaskuoti.

Tokių skandalų pastaraisiais metais pasitaiko kur kas rečiau, tačiau JAV nacionalinės žvalgybos direktorius Michaelas McConnellis 2007 metais sakė, kad Kinijos ir Rusijos slaptųjų tarnybų pastangos gauti informacijos apie taikinius Jungtinėse Valstijose beveik pasiekė šaltojo karo metų lygį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min