Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 27d. 17:24

Maskvos valdžia neleido opozicijai mitinguoti Bolotnaja aikštėje

Prieš V. Putino inauguraciją mitinguoja ir jo šalininkai, ir priešininkai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mitingas prieš V.Putino inauguraciją 2012 metų gegužės 6 dieną

Maskvos valdžia neišdavė leidimo opozicijai gegužės 6 dieną Bolotnaja aikštėje surengti miting. Jo organizatoriai ketino prisiminti, kaip prieš trejus metus čia guminėmis lazdomis buvo išvaikyti aktyvistai, protestavę prieš Vladimiro Putino inauguraciją.

2012 metais toje pat aikštėje įvykęs „Milijonų maršas“ baigėsi dalyvių susirėmimu su policija ir baudžiamąja byla, kuri, akcijos dalyvių teigimu, buvo sufalsifikuota.

„Gavome neigiamą atsakymą. Vietoj Bolotnaja aikštės mums pasiūlė organizuoti aikštę maršalo Vasilevskio gatvėje“, – „Interfax“ sakė vienas akcijos organizatorių Aleksandras Rylkinas.

Jis teigė, kad vieta miesto pakraštyje netinka mitingui, kuriame planuoja dalyvauti 15 tūkst. žmonių.

Jis teigė, kad vieta miesto pakraštyje netinka mitingui, kuriame planuoja dalyvauti 15 tūkst. žmonių.

Miesto valdžia aiškina, kad maršalo Vasilevskio gatvė – vienintelė vieta, kurioje gali įvykti akcija, kad ji netrukdytų Pergalės dienai skirtiems renginiams.

A.Rylkinas sakė, kad jis ir kiti organizatoriai neatsisako mitingo idėjos, tačiau kokiu formatu jis vyks, dar bus galvojama.

„Organizacijos rengia protesto akciją prieš policijos ir teismų savivalę, neteisėtus nuosprendžius, pastovius Konstitucijos pažeidinėjimus, kuriuos vykdo valdžia prieš Rusijos piliečius. Mes reikalaujame išlaisvinti visus „Bolotnajos kalinius“ ir nutraukti bylą dėl mitinių „masinių riaušių“ Bolotnajos aikštėje 2012 metų gegužės 6 dieną“, – rašoma organizatorių puslapyje „Facebook“.

Pernai Maskvos merija atsisakė išduoti leidimą piketui, 2013 metais toks piketas praėjo be sulaikymų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min