Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 7d. 14:43

Matteo Renzi žada skurstančius italus nuvesti į šviesesnę ateitį

Italijos vyriausybės vairą perėmė Matteo Renzi.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Italijos vyriausybės vairą perėmė Matteo Renzi.

Nacionalinis statistikos „Istat“ apskaičiavo, kad ties skurdo riba pernai gyveno 28 proc. italų, t. y. 1,5 proc. mažiau nei pernai. Daugiausia tai Pietų Italijoje gyvenančios, daugiavaikės ar vieno iš tėvų išlaikomos šeimos bei pensininkai. Būtent šiems gyventojams pagalbos ranką ištiesė premjeras Matteo Renzi. Vasarą jis mažas pajamas gaunančių žmonių atlyginimus pakėlė 80 eurų, o Naujųjų metų proga žada dovanoti dar po 80 eurų kas mėnesį kiekvienai naujai mamai, praneša LRT radijas apžvelgdamas Italijos ekonomikos naujienas.

Italijos vartotojų asociacija „Federconsumatori“ priminė premjerui, kad naujagimis italų šeimai kainuoja vidutiniškai dešimt kartų brangiau, o vyriausybės žadamų eurų vargiai pakaks net sauskelnėms. „Žinau, kad tiek pinigų nėra daug, bet tai – konkretus ženklas“, – optimizmo neprarado tris vaikus auginantis M. Renzi.

Kad kantrybė ir maži žingsneliai nuves į geresnę ateitį, mano ne tik premjeras, bet ir 24 proc. italų. Taip parodė tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Ipsos“ atliktas kasmetinis tyrimas. Apžvalgininkai pastebi, kad, nors tarp jaunesnių nei 30 metų italų darbo neturi 44 proc., beveik trečdalis jų tiki, kad ateityje bus tik geriau.

Italija – Europos ligonis

Italija nepatiria recesijos, bet ir neauga – Italija stagnuoja, taip šalies ekonomikos būklę apibendrino įtakingas Milano dienraštis „Corriere della sera“. Tokie vertinimai pasirodė po to, kai nacionalinis statistikos institutas „Istat“ ketvirtą trimestrą iš eilės bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozes sumažino iki nulio ir pridūrė, kad tokio žemo augimo nebuvo jau 14 metų.

Kad kantrybė ir maži žingsneliai nuves į geresnę ateitį, mano ne tik premjeras, bet ir 24 proc. italų

Kad Italija velkasi industrializuotų šalių uodegoje, pareiškė ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, ne pirmą kartą raginanti šalį energingiau kovoti su biudžeto ir skolų problemomis bei imtis ambicingesnių struktūrinių reformų.

Kritikos Italijai nepagailėjo ir reitingų agentūra „Standard and Poor`s“. Ji pareiškė, kad Italijos kančios tapo dar didesnės ir tai stabdo ne tik šalies, bet visos euro zonos atsigavimą. O konservatyvus britų žurnalas „The Spectator“ rėžė tiesiai šviesiai – Italija yra tikras Europos ligonis.

Mokesčiai ir nedarbas – rekordiniai

Kad Italija serga ir jau ketvirtos vyriausybės per ketverius metus kaišomos stebuklingos piliulės nepagydo, rodo ir statistika. Praėjusią savaitę paskelbtais naujausiais „Istat“ duomenimis, trečiąjį trimestrą darbo neturinčių žmonių skaičius išaugo beveik 0,5 proc. ir jau viršijo iki šiol rekordine laikytą 12 proc. ribą.

Rekordines 44 proc. aukštumas pasiekė ir italų mokami mokesčiai, o, nepaisant nuolatinių vyriausybių pažadų taupyti, šalies deficitas išsipūtė dar trečdaliu nuošimčio. Analitikų teigimu, išbristi iš  tokios skolos iš esmės neįmanoma.

Smulkių įmonių ir amatininkų konfederacijos prezidento Giuseppe Bortolussi teigimu, esant tokioms mokestinėms sąlygoms ne tik sunku kurti verslą, bet apskritai priversti suktis ekonomikos ratą.

Tačiau italų nuotaikas fiksuojantis socialinių studijų centras „Censis“ teigia, kad, nors dabar Italija yra smegduobėje, iš jos tikrai išbris – tereikia nustoti italams baksnoti ir leisti jiems dirbti laisvai bei kūrybingai.

Lrt.lt
Temos: 1 Italija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min