Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Maxima“ Latvijos vadovė Jelena Kondrašova: to skausmo mes niekada nepamiršime

Paskirta nauja „Maxima Latvija“ valdybos pirmininkė Jelena Kondrašova
„Maxima“ Latvijos vadovė Jelena Kondrašova: šito skausmo mes niekada nepamiršime
Šaltinis: 15min
0
A A

Prekybos tinklo „Maxima“ Latvijoje vadovė Jelena Kondrašova, pasirodo, pati tik per plauką liko gyva. Lygiai prieš metus, likus vos penkioms minutėms iki momento, kai Zolitudėje antrą kartą griuvo prekybos centro stogas, ji buvo prekybos salėje.

„Su didžiuliu skausmu mes gyvename jau metus. Kompaniją ši tragedija sukrėtė. Tai, kas įvyko, mums buvo didžiulis šokas. Todėl norime dar kartą visiems Latvijos žmonėms pasakyti: mes iš visos širdies prašome atleidimo, gedime žuvusiųjų, užjaučiame sužeistuosius, dalijamės skausmu su nukentėjusiųjų artimaisiais“, – Latvijos savaitraščiui „Subota“ sakė J.Kondrašova.

Ji atsiprašė už tai, kad prieš metus galbūt padarė ne viską, ką galėjo padaryti. Pasak jos, bendrovės darbuotojams teko susimąstyti, kas buvo padaryta ne taip, praleista, pražiūrėta, kodėl atsitiko tokia nelaimė.

„Sau mes radome labai žiaurų atsakymą: mes neįtikėtinai augome nuo pat 2001 metų, ir, tos sėkmės vedini, sau labiausiai akcentavome verslą, kitus dalykus primiršdami. Situacijos analizė lėmė, kad priėmėme kompanijos permainų planą“, – pasakojo ji.

15min.lt jau rašė, kad permainų planui bendrovė skyrė apie 11 mln. eurų. Beveik 5,5 mln. eurų buvo skirti darbuotojų atlyginimams padidinti, 2,2 mln eurų atiteko Zolitudėje žuvusiųjų artimiesiems ir sužeistiesiems, taip pat buvo skirta lėšų saugumo sistemoms, mokymams ir pan.

„Maxima“ nusprendė, kad dabar, suskambus signalizacijai, pirmiausia turi būti evakuoti žmonės, ir tik po to tikrinama, kodėl kaukia signalizacija. Tuo metu pernai, kai griuvo Zolitudės „Maximos“ stogas, pirmiausia buvo patikrinta, ar nėra gaisro židinių. Jų neradus, žmonės evakuoti nebuvo.

2013 metų lapkričio 21 dieną J.Kondrašova atostogavo, tačiau tragedijos metu buvo visai šalia Zolitudės.

„Kai sužinojau, kas nutiko, ne iš karto supratau: koks stogas galėjo įgriūti, kur? Kai privažiavau iki nelaimės vietos, išvydau siaubingą vaizdą: fasadas nebeturėjo stiklų, buvo tamsu. Parduotuvė buvo aptverta, į vidų jau niekas nebuvo leidžiamas“, – pasakojo moteris.

VIDEO: Metai po „Maximos“ prekybos centro stogo griūties Latvijoje

Jai pavyko įsiprašyti į vidų – ant rampos matėsi išbarstyta duona ir voliojosi kopūstai. Ji bandė eiti giliau į parduotuvę, buvo prekybos salėje, bandė patekti prie kasų, tačiau toliau jai eiti neleido gelbėtojai. Ji bandė rodyti savo pažymėjimą – įrodymą, kad yra darbuotoja, tačiau gelbėtojai jos neklausė ir grubiai išgrūdo iš parduotuvės. Po kelių minučių, kai J.Kondrašovos jau nebebuvo parduotuvėje, griuvo dar viena stogo dalis.

„Siaubas atėjo tik po kiek laiko – praėjus maždaug savaitei. Visiškai negaliu atsiminti, ar tada miegodavau, ką valgydavau“, – J.Kondrašova pasakojo patyrusi šoką.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min