Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 9d. 15:29

Maždaug 100 migrantų mėgino įsiveržti į Ispanijos teritoriją Afrikoje

Siena Meliljoje
TT NYHETSBYRÅN / Maždaug 100 migrantų mėgino įsiveržti į Ispanijos teritoriją Afrikoje

Maždaug 100 migrantų iš Afrikos antradienį šturmavo aukštą dvigubą tvorą, skiriančią Maroką nuo Ispanijai priklausančios Meliljos.

Per šį incidentą buvo sužeisti trys įsibrovėlius mėginę stabdyti policijos pareigūnai, pranešė Ispanijos policijos atstovas.

Pasak jo, maždaug 300 pabėgėlių iš Užsachario Afrikos pabandė jėga prasiveržti pro užtvarą maždaug 7 val. ryto vietos (ir Lietuvos) laiku.

„Maždaug 100 iš jų pavyko patekti į Melilją“, – sakė atstovas naujienų agentūrai AFP.

Melilją juosia dviguba šešių metų aukščio spygliuotų vielų tvora. Kad įveiktų šią kliūtį, migrantai dažnai naudojasi kabliais ir batais su vinių prikalinėtais padais.

Melilją juosia dviguba šešių metų aukščio spygliuotų vielų tvora. Kad įveiktų šią kliūtį, migrantai dažnai naudojasi kabliais ir batais su vinių prikalinėtais padais.

Per susirėmimus migrantais spardė pareigūnus ir svaidė į juos akmenis. Trys pareigūnai buvo sužeisti, sakoma Ispanijos vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Vienam iš pareigūnų migrantai kabliu sužeidė ranką, taip pat buvo apgadinti keli policijos automobiliai, pridūrė ministerija.

Raudonojo Kryžiaus atstovas Meliljoje informavo, kad trys migrantai patyrė lengvų įdrėskimų ir sumušimų bandydami prasiveržti pro sieną.

Melilja ir Seuta – kitas Ispanijos anklavas Šiaurės Afrikoje, esantis maždaug už 400 kilometrų nuo šiaurinių Afrikos krantų – yra vienintelės su Afrikos šalimis sausuma tiesiogiai besiribojančios Europos Sąjungos teritorijos. Per jas migrantai dažnai bando patekti į Senąjį žemyną.

Tūkstančiai žmonių mėgina kirsti 12 kilometrų ilgio sieną tarp Maroko ir Meliljos arba aštuonių kilometrų sieną su Seuta, lipdami per pasienio tvoras, plaukdami palei pakrantę arba pasislėpę transporto priemonėse.

Vasario mėnesį per keturias dienas maždaug 850 migrantų pavyko patekti į Seutą, šturmuojant jos sieną.

Kovo mėnesį Ispanija pranešė, kad beveik dvigubai padidins minėtuose anklavuose esančiuose migracijos centruose dirbančių pareigūnų skaičių –nuo 4 500 iki 8 500.

Ispanija sulaukė žmogaus teisių gynėjų kritikos už tai, kad kai kuriuos migrantus nedelsiant sugrąžina į Maroką. Pasak jų, praleisdami ilgesnę migrantų deportacijos procedūrą ispanų pareigūnai atima iš žmonių galimybę prašyti prieglobsčio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min