Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 13d. 21:49

Medvedevas ragina įstatymų leidėjus kritikuoti vyriausybę

D.Medvedevas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / D.Medvedevas

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas parlamento kontrolės atkūrimą vykdomajai valdžiai pavadino veiksminga kovos su ekonomine krize priemone.

Penktadienį D.Medvedevas pakartojo dar prieš rinkimus ne kartą išsakytą mintį, kad „strateginis šalies kursas nepasikeis“ ir paragino parlamentarus griežčiau vertinti šalies vadovybę.

„Nieko nuostabaus, jeigu būtų kritikuojamas dabartinis šalies kursas“, – pareiškė D.Medvedevas įstatymo leidėjų tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo 83 federalinio ir regioninių parlamentų atstovai.

„Diskusijos ne tik leidžiamos, bet ir būtinos“, – pareiškė prezidentas, netiesiogiai diskutuodamas su Rusijos žemųjų parlamento rūmų pirmininko Boriso Gryzlovo pasakyta teze, kad „parlamentas ne vieta diskusijoms“.

Opozicija kaltina Vladimiro Putino sukurtą vykdomosios valdžios vertikalę nesugebėjimu greitai reaguoti į iššūkius ekonominės krizės sąlygomis, ypač regionuose, kuriuos krizė palietė skaudžiausiai, ir kuriuose sparčiai išaugo bedarbystė.

D.Medvedevas neseniai pašalino iš postų Maskvos vilčių nepateisinusius keturis regionų gubernatorius, pažadėdamas ir toliau atleisti „neatsakingus, silpnus ir kompetencijos neturinčius vadovus“ bei padėti tiems, „kurie yra pasiruošę dirbti“.

Vyriausybė regionams papildomai pažadėjo 300 mlrd. rublių (8,5 mlrd. JAV dolerių), o prezidentas paragino vietos parlamentarus aktyviau dalintis su centru informacija apie kolegų iš vykdomosios valdžios darbą.

„Deputatai palaiko nuolatinį ryšį su savo rinkėjais" ir žino, „kurie sprendimai – ir federaliniai, ir regioniniai – duoda naudos, o kurie yra beverčiai ir reikalauja pataisymo“, – sakė Rusijos prezidentas.

D.Medvedevas taip pat paragino parlamentarus vengti populizmo.

„Dabartinėje situacijoje reikalingi aktyvūs veiksmai, o populizmas ir demagogija neleistini. Ir žinoma, visiškai neleistina, kad regioniniai įstatymų leidybos organai, kaip ir kiti organai, įsiveltų į kažkieno savanaudiškų interesų lobizmą“, – pridūrė jis.

Kritikai pastebi, kad ekonominė krizė atskleidė dabartinio premjero V.Putino sukurto autoritarinio šalies valdymo modelio neefektyvumą ir siūlo į politinį gyvenimą sugrąžinti konkurenciją ir laisvus rinkimus. Tačiau Kremlius yra įsitikinęs, kad Vakarų kritikuojama Rusijos politinė sistema gali padėti ekonomikai atsilaikyti krizės akivaizdoje.

Gyventojų apklausos parodo, kad rinkėjai Medvedevo ir Putino tandeme pastarąjį laiko svarbesne figūra.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min