Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 8d. 12:57

Meksika ruošiasi galimai Donaldo Trumpo pergalei: prasidėtų tikras pragaras

Vyras JAV-Meksikos pasienyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vyras JAV-Meksikos pasienyje

Ekspertai perspėja Meksiką, kad galima respublikonų kandidato Donaldo Trumpo pergalė visų pirma smogtų būtent šiai valstybei, Meksikos valiutos peso kursas išsyk smuktų, o akcijų biržose prasidėtų sumaištis.

„Jie reaguos iškart. Jie nesėdės ir nelauks kelias dienas“, – teigė „Goldman Sachs“ Lotynų Amerikos regiono ekspertas Alberto Ramosas.

Kai kuriais skaičiavimais, Donaldo Trumpo pergalė rinkimuose jau trečiadienį nusmukdytų peso vertę 30 procentų. Meksikos centrinis bankas būtų priverstas nedelsdamas imtis veiksmų.

Įtaką Meksikos valiutai darė jau ir ankstesni respublikonų kandidato pasisakymai. Jo griežta prekybos politika ir pažadas meksikiečių lėšomis pastatyti abi valstybes ribojančią sieną neliko neišgirsti.

Peso kursą keitė ir naujienos iš Hillary Clinton stovyklos. Federaliniam tyrimų biurui (FTB) paskelbus, kad buvusi valstybės sekretorė, demokratų kandidatė išvengė nemalonumų dėl naujai atrastų laiškų, peso kursas šiek tiek pakilo.

Bijo nuosmukio

Meksikiečiai jau pradėjo rūpintis ir kelionės vizomis į JAV. Kai kurių manymu, šios vizos apsaugos nuo galimų D.Trumpo sankcijų.

„Tai paveiks mūsų ekonomiką, prekybą. Manau, kad jo išrinkimas atsilieps ir dolerio kursui“, – CNN žurnalistams kalbėjo meksikietė.

Žmonės Meksikos miestų gatvėse akivaizdžiai nerimauja dėl amerikiečių sprendimo ir tikisi, kad net ir išrinkus D.Trumpą JAV politika liks geranoriška.

„Tikėkimės, kad naujasis prezidentas sugebės sutvarkyti dvišalius santykius“, – kalbėjo slaugu Meksiko mieste dirbantis 30-metis Miguelis Carillo.

„Reikia viltis, kad Amerikos žmonės priims teisingą sprendimą, kuris bus naudingas mums visiems“, – netiesiogiai remdamas H.Clinton vylėsi meksikietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min