Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meksikoje rasta masinė kapavietė, kurioje gali būti palaidoti dingę studentų protesto dalyviai

Policija saugo masinės kapavietės Meksikoje vietą
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Policija saugo masinės kapavietės Meksikoje vietą
Šaltinis: 15min
0
A A

Meksikos pietvakarių regione esančioje Igualos vietovėje Gerero valstijoje šeštadienį buvo rasta masinė kapavietė. Kol kas nėra tiksliai žinoma, kiek kūnų čia palaidota, bet būtent šioje vietovėje kiek daugiau nei prieš savaitę policija brutaliai išvaikė studentų demonstraciją, šeši asmenys žuvo, keliolika buvo sužalota, dar apie 40 dingo be žinios, praneša Tvn24.pl.

Nemažai studentų tuomet pabėgo nuo pareigūnų, apie 40 demonstrantų iki šiol negrįžo į namus. Valdžios atstovai įtaria, kad būtent dalies dingusiųjų palaikai ir gali būti palaidoti šiame masiniame kape.

Gereras yra viena iš tų Meksikos valstijų, kur siaučia smurtas. Čia tarpusavyje kovoja keturios nusikaltėlių gaujos ir tai yra valstija, kur nužudoma daugiausia žmonių.

Paskutinį rugsėjo penktadienį Igualos miestelyje surengta netoli esančios mokytojų kolegijos studentų demonstracija. Studentai priklausė judėjimui, kuris yra žinomas dėl agresyvių protesto formų.

Protestas Igualoje prasidėjo, kad studentai užgrobė kelis autobusus, taip elgiamasi labai dažnai panašių akcijų metu. „Jie neturi pinigų, o vairuotojai apie tai puikiai žino. Studentai laukia, kol autobuse nelieka nė vieno keleivio ir prašo vairuotojo, kad nuvežtų juos į reikalingą vietą“, – aiškino žurnalistams vienas Igualos gyventojas. 

Bet šįkart policijos brutalumas nustebino visus.

Per susidūrimą žuvo 6 asmenys, 17 buvo sužeista. Išsigandę studentai pradėjo bėgti, bet apie 40 iš jų dingo be žinios. Paieškos jau trunka ilgiau nei savaitę, tačiau rezultatų – jokių.

Kai protestuotojai išlipo iš autobuso, policija pradėjo į juos šaudyti. Studentams pavyko pasprukti, bet neilgam. Už kelių kilometrų jie vėl buvo apsupti, šįkart, kaip pasakoja liudininkai, puolime dalyvavo ir civiliai, kurie įtariami sąsajomis su nusikalstamomis gaujomis.

Per susidūrimą žuvo 6 asmenys, 17 buvo sužeista. Išsigandę studentai pradėjo bėgti, bet apie 40 iš jų dingo be žinios. Paieškos jau trunka ilgiau nei savaitę, tačiau rezultatų – jokių. Dingusiųjų artimieji neslepia augančio nusivylimo ir pykčio vietos valdžiai.

Šeštadienio vakarą informuota apie sukrečiantį radinį – Igualos priemiestyje rasta masinė kapavietė. Valdžios atstovai neatmeta, kad palaikai yra būtent dingusiųjų studentų. Tačiau oficialiai kol kas tai nėra patvirtinta, kaip nėra žinoma ir kiek kūnų buvo šioje vietoje palaidota. Tam nustatyti gali prireikti genetinių tyrimų.

Po brutalaus demonstracijos išvaikymo sulaikyti 22 policininkai, o Igualos meras Jose Luisas Aberca, kaltinamas sąsajomis su nusikaltėliais, pabėgo iš miesto.

Komentarai
Temos Meksika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min