Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 vasario 2d. 11:55

Meksikoje – vandens stygius

Sutvarkius pirmąją vandenvietę, Šiaurinės miesto dalies gyventojai gaus geresnės kokybės vandenį.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vanduo

Penki milijonai Meksikos sostinės ir jos apylinkių gyventojų artimiausiu metu pajus vandens apribojimo, įvesto praėjusį penktadienį dėl sausros, pasekmes.

Šalies pareigūnai pranešė, kad dėl lietaus trūkumo 2008 metais vandens lygis Cutzamalos užtvankoje yra žemiau įprasto lygio. Šios užtvankos vanduo sudaro 20 proc. viso vandens, tiekiamo Meksiko miesto ir jo apylinkių gyventojams, rašo CNN.

„Šiais metais iškritusio lietaus kiekis ypač sumažėjo, – CNN sakė Cutzamalos užtvankos sistemos vadovas Javieras Ramirezas. – Iškritusio lietaus kiekio nepakako užtvankoms pripildyti. Praeityje užtvankose buvusio vandens kiekis šiek tiek padidėjo, tačiau šiais metais jo čia yra iš tiesų labai mažai.“.

Cutzamalos užtvankos sistemos vožtuvai uždaryti nuo penktadienio iki pirmadienio. Vandens tiekimą ketinama nutraukti kiekvieno mėnesio pabaigoje iki gegužės. Šiuo žingsniu tikimasi sutaupyti 10 mln. kubinių metrų vandens.

Tačiau taip pat pranešama, kad esamo vandens kiekio turėtų pakakti. „Miesto neištiks vandens krizė, – tvirtino Meksiko miesto vandens departamento atstovas Ramonas Aguirre. – Yra 85 proc. vandens, kiek paprastai turime.“

Meksikos pareigūnai pripažįsta, kad vienintelis būdas pagerinti situaciją – keisti vandens naudojimo įpročius, o ypač Meksiko mieste, kur vandens sunaudojama daugiau nei likusioje šalies dalyje. 

Tūkstančiai šeimų jau pradėjo kaupti vandens atsargas. Meksikos valdžia taip pat planuoja vykdyti socialines akcijas, kuriomis sieks atkreipti visuomenės dėmesį į vandens taupymo svarbą.

Temos: 2 Užtvanka Meksika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min