Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 4d. 07:59

Meksikos pareigūnai dėl kruvino susišaudymo prie JAV sienos areštavo 10 įtariamųjų

Meksikos pareigūnai antradienį paskelbė dėl kruvino susišaudymo prie JAV sienos areštavę 10 asmenų iš vieno narkotikų kartelio, atakavusio miestelį netoli sienos su JAV Teksaso valstija, kur žuvo šeši vietos gyventojai ir 17 užpuolikų.

Mažiausiai 60 ginkluotų užpuolikų savaitgalį terorizavo Vilja Unjono miestelį, į kurį šeštadienį atvažiavo visureigių vilkstine. Užpuolikai apšaudė dešimtis pastatų, įskaitant meriją.

Per armijos, Nacionalinės gvardijos ir policijos susišaudymus su užpuolikais šeštadienį ir sekmadienį žuvo 23 žmonės, rodo patikslinti Koahuilos valstijos vyriausybės duomenys.

Pasak pareigūnų, žuvo du pagrobti miesto darbuotojai, keturi valstijos policininkai ir 17 užpuolikų.

Po miestelio užpuolimo, panašaus į karinę operaciją, saugumo pajėgos vykdė didelio masto paiešką ir antradienį paskelbė apie aštuonis naujus areštus. Du įtariamieji buvo areštuoti anksčiau.

Koahuilos gubernatorius Miguelis Angelis Riquelme sakė, kad areštuoti asmenys „tiesiogiai dalyvavo Vilja Unjono merijos ir namų, į kuriuos šaudė pakeliui, užpuolime, taip pat – konfrontacijoje“ su saugumo pajėgomis.

„Jie turėjo nurodymus atvažiuoti gąsdinti žmonių ir sėti baimės“, – sakė M.A.Riquelme radijui „Formula“.

„Manau, kad jie nori atverti naują narkotikų kontrabandos [į JAV] kelią“, – pridūrė jis.

Karteliai varžosi dėl kvaišalų kontrabandos maršrutų kontrolės Meksikos šiaurėje.

Anksčiau gubernatorius sakė, kad ginkluoti asmenys, kurių dalis dėvėjo kariškas uniformas, šturmavo 3 tūkst. gyventojų turintį miestelį, puldami vietos administracinius pastatus.

Gatvėse palikti kulkų suvarpyti sunkvežimiai buvo pažymėti raidėmis CDN – Šiaurės Rytų kartelio akronimu.

Kai kurie užpuolikai sprukdami pavogė transporto priemonių ir paėmė įkaitais vietos gyventojų, kad šie padėtų jiems palikti miestelį gruntiniais keliukais, sakė gubernatorius. Bent viena iš pavogtų transporto priemonių buvo į laidotuves važiavęs katafalkas, praneša laikraštis „Zocalo de Saltillo“.

Minimas miestelis yra maždaug 60 km atstumu į pietvakarius nuo Teksaso Igl Paso ir apytiksliai už 20 km nuo Aljendės miestelio. Jame 2011 metais buvo surengtos žudynės, prie kurių prisidėjo kartelio „Los Zetas“ nariai. Pareigūnų duomenimis, tąsyk žuvo 70 žmonių.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose girdėti šūviai ir panikos apimtų žmonių raginimai draugams nepalikti namų. Šaudynių pasekmių vaizduose matyti sudegusios transporto priemonės ir kulkų suvarpytas Vilja Unjono merijos fasadas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min