15min be reklamos
2022 12 08, 11:51

Meksikos pasienio mieste per šaudynes žuvo 8 žmonės

Per susišaudymą tarp kariuomenės ir gaujos narių Meksikos šiaurėje esančiame pasienio Nuevo Laredo mieste trečiadienį žuvo septyni įtariami kartelio šauliai ir vienas kariškis, pranešė valdžia.
Saugumo pajėgos Nuevo Laredo mieste Meksikoje
Saugumo pajėgos Nuevo Laredo mieste Meksikoje / „Reuters“/„Scanpix“

Tai jau antras kartas per dvi savaites, kai šiame mieste, esančiame kitapus sienos su JAV Teksaso valstijos Laredo miestu, įvyksta didelio masto smurto protrūkis.

Pasienio Tamaulipaso valstijos policija pranešė, kad buvo užpulti kariškiai, vienas iš jų žuvo, o septyni buvo sužeisti. Taip pat, pasak policijos, žuvo septyni, kaip spėjama, užpuolikai.

Susišaudymas įvyko kelyje, esančiame maždaug už 5 km nuo Jungtinių Valstijų sienos. Valstijos policija pranešė, kad keliose miesto vietose buvo kilusios „pavojingos situacijos“ – paprastai tai būna nuoroda į susišaudymus, – tačiau jų protrūkiai buvo suvaldyti.

Lapkričio pabaigoje dėl šaudynių Nuevo Laredo mieste buvo atšauktos pamokos mokyklose, o JAV konsulatas patarė slėptis.

Prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras teigė, kad lapkričio mėnesį įvykusios šaudynės buvo atsakas į kartelio lyderio suėmimą, tačiau daugiau detalių nepateikė. Mieste ilgą laiką dominavo Šiaurės Rytų kartelis, senosios „Zetas“ gaujos atšaka.

Trečiadienį JAV konsulatas Nuevo Laredo mieste atšaukė vizų išdavimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min