Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 21d. 22:00

Menininkė, savo darbais garsinanti galingas Pakistano moteris

Maliha Abidi
„Instagram“ nuotr. / Maliha Abidi

Maliha Abidi rašo pasaką. Pasaką, kaip ji pati sako, kurią sudaro tikros istorijos. Ji yra „Pakistanas moterims“ knygos autorė ir iliustratorė, kurioje pateikiami ryškiausių Pakistano moterų portretai.

Kaip skelbia portalas abcnews.go.com, jos portretuose – tokios moterys kaip aktyvistė Malala Yousafzai, dainininkė Noor Jehan, aktyvistės Asma Jahangir, Ayesha Farooq, Pakistano pirmoji moteris naikintuvo pilotė.

„Mano stilius susideda iš moterų iliustracijų, norint paminėti jų pasiekimus, sutelkti dėmesį į moterų įgalinimą, pabrėžti istoriją ar kalbėti apie problemą, kuriai reikia mūsų dėmesio“, – sako 23-ejų Abidi.

Abidi kilusi iš Karačio, miesto pietų Sindo provincijoje Pakistane. Šiuo metu ji gyvena Jungtinėje Karalystėje. Sasekso universitete ji studijuoja neurologiją, o piešia mergina visą gyvenimą. Savo darbais socialiniuose tinkluose ji ėmė dalintis 2012-aisiais ir sulaukė pozityvių reakcijų. Dabar ji turi beveik 49 tūkst. sekėjų instagrame.

Jos darbuose – skirtingų moterų portretai iš viso pasaulio, Abidi žinojo, kad nori kurti seriją paveikslų, kuriuose būtų įamžintos jos šalies moterys, kurios paprastai nefigūruoja žiniasklaidoje.

„Yra daugybė problemų Pakistane ir mes dar turime nueiti ilgą kelią, tačiau yra ir nuostabių istorijų“, – sako ji.

„Vien todėl, kad žiniasklaida demonstruoja vieną istorijos pusę, tik neigiamą pusę, tai dar nereiškia, kad mes, kaip žmonės, neturėtume nušviesti teigiamų istorijų“, – įsitikinusi menininkė.

Ji siekia, kad žmonės už Pakistano žmonių žinotų, kad jos gimtojoje šalyje yra ir daug gero. O gyvenantiems Pakistane, ypač moterims, ji nori pasakyti, kad yra daugybė kelių svajonėms pasiekti.

To įrodymas? Daugybė moterų, apie kurias ji prabilo instagrame ir naujoje knygoje, kuri susidūrė su daugybe iššūkių.

Imdamasi šio projekto Abidi pirmiausiai susidarė žymių Pakistano moterų sąrašą. Jos sąraše tuomet buvo 80 vardų, tačiau iki dabar jis nuolat papildomas.

Mergina piešia moterų portretus ir skelbia juos instagrame, kur prideda ir kiekvienos iš jų istoriją.

„Kai piešiame realius žmones, ypač legendas, jaučiame ypatingą atsakomybę“, – sako Abidi.

Kai kurios moterys, kurias ji įamžino savo knygoje, net yra susijusios viena su kita, pavyzdžiui, aktyvistė Veeru Kohli, kuri pabėgo iš vergijos iš atokaus Pakistano kaimo. Kai ji susisiekė su policija, pareigūnai patarė jai kreiptis į Pakistano žmogaus teisių komisiją, kuriai vadovavo kita moteris vardu Asma Jahangir, žmogaus teisių gynėja. Padedama Žmogaus teisių komisijos, V.Kohli sugebėjo išgelbėti tūkstančius žmonių nuo šiuolaikinės vergijos Pakistane.

„Pakistanas moterims“ yra išleista iš savų lėšų, piešimo reikmenis ji gavo iš parduotuvės, kurioje anksčiau dirbo. Kurti meną ir išleisti knygą nebuvo lengvas procesas, prisipažįsta menininkė. Vis dėlto Abidi buvo motyvuota pasiekti savo tikslą, be to, jautė palaikymą iš savo sutuoktinio ir tėvo.

„Pamačiau jos darbus, nežinojau, kokios įtakos tai turės, tačiau esu sužavėtas jos darbais, kurie vertinami tiek suaugusiųjų, tiek vaikų“, – sako jos vyras Askari Hassanas.

Merginos tikslas buvo savo darbus sudėti į knygą, kad žmonės, neturintys prieigos prie socialinių tinklų, galėtų pamatyti, ko pasiekė Pakistano moterys. Menininkė rengiasi dovanoti šios knygos kopijų šalies bibliotekoms ir mokykloms, kad mergaitės žinotų – svajoti reikia ir galima drąsiai.

Abidi ties viena knyga nesustoja. Šiuo metu ji dirba prie kitos knygos, kurioje bus 100 moterų iš daugiau kaip 25 šalių.

„Yra beveik 200 šalių pasaulyje ir jei būtų įmanoma man nupiešti kiekvieną įkvepiančią moterį, gyvenančią jose, įamžinti kiekvienos iš jų istoriją, aš tai padaryčiau“, – sako ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min