Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meras pasipuošė nacistu

Radu Mazare žigiuoja centre
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Radu Mazare žigiuoja centre
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Rumunijos Konstancos miesto meras sulaukė žydų grupių kritikos už tai, kad per vietos madų demonstravimą pasirodė su nacistine uniforma. Maža to, nacių drabužiais buvo apsirengęs ir Radu Mazare 15 metų sūnus.

Simono Wiesenthalio centras Jeruzalėje paragino merą atsiprašyti ir atsistatydinti. R.Mazare teigia, kad apsivilko nacistinę uniformą įkvėptas filmo „Valkirija", kuris pasakoja apie nepavykusį pasikėsinimą į Hitlerį. Pareigūnas sako, kad vilkėjo Vokietijos armijos, o ne esesininko uniformą, be to, stengėsi uždengti visas svastikas.

Tačiau Efraimas Zurrofas, kurio pastabas dažnai girdi ir Lietuva, pareiškė, kad apsivilkęs Vermachto uniformą meras pareiškė visišką pritarimą armijai, kuri įvykdė pačius baisiausius genocido aktus, ir nostalgiją jai. Pasak jo, savo klaidą R.Mazare galėtų ištaisyti surengęs Rumunijoje parodą apie vokiečių kariuomenės nusikaltimus.

Nuo 1940 metų Rumunija buvo Vokietijos sąjungininkė ir tik karo pabaigoje perėjo į antihitlerinės koalicijos pusę. Žydų organizacijų skaičiavimais, Rumunijos valdžios kontroliuotoje teritorijoje buvo išžudyta 380 tūkst. žydų. Dabar jų bendruomenė Rumunijoje siekia 10 tūkst. žmonių.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min