Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 23d. 16:11

Mergaitės šauksmas Turkijoje: „Ištekėti 15 metų? Geriau nusižudysiu“

Musulmonės
AFP/Scanpix nuotr. / Musulmonės

Turkijos šeimos ministrė Fatma Sahin nėra prieš nepilnamečių santuokas, tačiau išgirdusi mergaitės pagalbos šauksmą moteris negalėjo nesureaguoti – mergaitė grasina nusižudyti.

Ministrė nori pagelbėti „nuotakai“ ir prabilo tema, kuri yra Turkijos realybė ir žiniasklaidoje itin reta.

15-metė, vardu Sehnaz, nusprendė kreiptis į visuomenę per spaudą, tikėdamasi, kad valdžios institucijos sureaguos. Laikraštyje „Milliyet“ mergaitė išspausdino skelbimą. Ministrė iškart sureagavo ir pareiškė ketinanti asmeniškai pabendrauti su mergaitės šeima. Vietos valdžios institucijoms ji pavedė išnagrinėti šią problemą.

Jaunos nuotakos

Anot welt.de, santuoka tokiame amžiuje Turkijoje draudžiama. Minimalus amžius – 17, jei sutikimą duoda tėvai, tekėti galima ir 16 metų. Daugeliu atveju patys tėvai mergaites anksti ištekina prieš savo valią – verčia aplinkybės.

Prieš dvejus metus Sabanci universiteto darytas tyrimas parodė, kad Turkijoje net 37 procentai nuotakų yra jaunesnės nei 18 metų. Dažniausiai mergaitės ištekinamos už tolimo giminaičio arba daug vyresnio, tačiau turtingo vyro, kuris šeimai atsidėkoja finansiškai. 

Paties Turkijos prezidento Abdullah Gul gyvenimo istorija tarsi rodo, kad nepilnamečių santuokos yra normalu. Jis savo žmoną Harunissą vedė likus vos porai dienų iki jos 15-ojo gimtadienio. Apskritai, islamo šalyse tokios santuokos yra normalus reiškinys. 

Šeimos ministrės teigimu, nepilnamečių santuokos nėra blogis, jei nuotaka ir jaunikis sutinka. Tokios santuokos, pasak jos, atspindi Turkijos kultūrą ir tradicijas, dažnai yra stabilesnės. Pasak F.Sahin, priverstinės santuokos yra netoleruotinos.

Pagal islamą, moteris turi duoti aiškų sutikimą, kad sutinka tekėti. Tiesa, šis sutikimas dažnai būna priverstinis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min