Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Metiniame pranešime JAV prezidentas ragina suteikti diplomatijai šansą

JAV prezidentas Barackas Obama skaito savo metinį pranešimą
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV prezidentas Barackas Obama skaito savo metinį pranešimą
Šaltinis: BNS
0
A A

JAV prezidentas Barackas Obama, antradienį skaitydamas savo metinę kalbą, pareiškė, kad Amerika turi atsisakyti nuolatinės karinės parengties, kad būtų suteikta galimybė diplomatijai sprendžiant sunkiausias pasaulio problemas, tokias kaip priešprieša su Iranu dėl atominio ginklo.

„Faktas, kad pavojus išlieka“, – įspėjo B.Obama savo metiniame pranešime „Apie Sąjungos padėtį“ ir pridūrė, kad JAV „turi išlikti budrios“, susidurdamos su besikeičiančiomis pasaulinėmis grėsmėmis.

„Nukreipėme „al Qaeda“ vadovybę į pralaimėjimo kelią, tačiau grėsmė evoliucionavo, „al Qaeda“ partneriams ir kitiems ekstremistams įleidžiant šaknis skirtingose pasaulio dalyse“, – sakė prezidentas įstatymų leidėjams, paminėdamas tokius karštuosius taškus kaip Jemenas, Somalis, Irakas ir Malis.

„Tačiau tikrai manau, kad mūsų lyderystė ir mūsų saugumas gali priklausyti tik nuo mūsų kariuomenės“, – pabrėžė B.Obama. – Kompleksinių grėsmių pilname pasaulyje mūsų saugumas ir lyderystė priklauso nuo visų mūsų galios elementų, įskaitant tvirtą ir principingą demokratiją.“

Prezidentas įspėjo, kad būdamas vyriausiuoju ginkluotųjų pajėgų vadu jis nedels panaudoti jėgą, jei tai bus būtina siekiant apsaugoti Amerikos žmones.

„Tačiau nestatysiu į pavojų mūsų karių, nebent tai bus išties būtina“, – sakė B.Obama, pabrėždamas amerikiečių karinio kontingento mažinimo svarbą Irake ir Afganistane po daugiau nei dešimtmetį trukusio karo.

Taigi nors aktyviai ir agresyviai persekiojame teroristų tinklus, darome tai pasitelkę labiau tikslines pastangas bei stiprindami mūsų užsienio partnerių pajėgumus, ir Amerika turi atsisakyti nuolatinės karinės parengties.

„Taigi nors aktyviai ir agresyviai persekiojame teroristų tinklus, darome tai pasitelkę labiau tikslines pastangas bei stiprindami mūsų užsienio partnerių pajėgumus, ir Amerika turi atsisakyti nuolatinės karinės parengties“, – sakė B.Obama.

Prezidentas paminėjo kelias valstybės sekretoriaus Johno Kerry pasiektas pastarojo meto diplomatines pergales, visų pirma, tai, kad buvo pradėtas Sirijos cheminių ginklų likvidavimo procesas bei atnaujintos Artimųjų Rytų taikos derybos.

Jis taip pat paragino įstatymų leidėjus kol kas neįvesti Iranui jokių naujų sankcijų, nes reikia šiek tiek laiko, kad trapios derybos tarp šiitiškos respublikos ir didžiųjų pasaulio valstybių duotų realių rezultatų.

„Amerikos diplomatija ir kartu pasitelktas spaudimas pirmą kartą per dešimtmetį nutraukė Irano branduolinės programos pažangą ir grąžino kai kurias tos programos dalis į ankstesnį etapą“, – sakė B.Obama.

Reaguodamas į kai kurių įstatymų leidėjų kritiką dėl derybų su Iranu, prezidentas sakė, kad Amerika yra „įžvalgi“, ir bet koks susitarimas su Iranu bus paremtas ne tik pasitikėjimu, bet ir patikrinamaisiais veiksmais, kad šiitiška respublika nesiekia pasigaminti branduolinio ginklo.

„Mūsų įvestos sankcijos atvėrė kelią šiai galimybei. Tačiau noriu aiškiai pasakyti: jei šis Kongresas atsiųs man įstatymo projektą dėl naujų sankcijų, kurios galėtų sužlugdyti šias derybas, aš jį vetuosiu“, – pabrėžė B.Obama.

„Dėl mūsų nacionalinio saugumo privalome suteikti diplomatijai šansą pasiekti tikslą“, – pridūrė jis.

Nors B.Obama praėjusių metų pabaigoje buvo pasirengęs duoti įsakymą surengti karinius smūgius Sirijos teritorijoje, savo metiniame pranešime jis vos keliais žodžiais užsiminė apie ten vykstantį kruviną konfliktą, kuris per trejus metus jau nusinešė apie 130 tūkst. žmonių. gyvybių.

Prezidentas tik nurodė, kad jo administracija tęs pastangas, kad Sirijos žmonės turėtų tokią ateitį, kokios jie nusipelno – ateitį be diktatūros, teroro ir baimės.

B.Obama savo pranešime vengė kalbėti apie ankstesnę savo politiką, pabrėžęs, jog nustatė „protingas ribas“ bepiločių lėktuvų, kurie kai kuriose šalyse tapo nekenčiamu JAV galios simboliu, panaudojimui.

B.Obama savo pranešime vengė kalbėti apie ankstesnę savo politiką, pabrėžęs, jog nustatė „protingas ribas“ bepiločių lėktuvų, kurie kai kuriose šalyse tapo nekenčiamu JAV galios simboliu, panaudojimui.

Prezidentas taip pat paragino Kongresą nebevaržyti kalinių perkėlimo iš Gvantanamo kalėjimo amerikiečių bazėje Kuboje.

„Baigiantis karui Afganistane tai turi būti metai, kai Kongresas atšauks likusius suvaržymus kalinių perkėlimams, ir mes uždarysime kalėjimą Gvantanamo įlankoje“, – sakė B.Obama.

Neaplenkdamas pernai kilusio šnipinėjimo skandalo, kuris smarkiai aptemdė jo antrąją kadenciją ir supykdė ne vienos galingos valstybės lyderį, B.Obama pabrėžė, kad Amerikos ir Europos aljansas tebėra stipriausias pasaulyje.

Prezidentas pažadėjo toliau dirbti su Kongresu, kad „būtų reformuotos mūsų sekimo programos, nes gyvybiškai svarbus mūsų žvalgybos bendruomenės darbas tiesiogiai priklauso nuo visuomenės pasitikėjimo – čia ir užsienyje“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min