2012-11-20 07:27

Metinių minėjimas Egipte virto kruvinu gatvės mūšiu

Šimtai žmonių Egipto sostinėje Kaire pirmadienio vakarą minėjo demonstracijų metines ir prisiminė žuvusiuosius. Jie reikalavo bausmės policininkams. Tačiau metinių minėjimas peraugo į smurto susirėmimus tarp protestuotojų ir saugumo pajėgų, sužeista dešimtys žmonių, praneša spiegel.de.
Protesto minėjimas peraugo į kruvinus susirėmimus.
Protesto minėjimas peraugo į kruvinus susirėmimus. / AFP/Scanpix nuotr.

Keli šimtai demonstrantų pirmadienio vakarą į saugumo pajėgas mėtė akmenis, ši su minia kovojo ašarinėmis dujomis. Susirėmimai vyko iki pat vidurnakčio. Vienos ligoninės atstovo duomenimis, sužeista mažiausiai 60 demonstrantų ir dešimt policininkų. 

Demonstracijos vyko minint prieš metus mirtinai pasibaigusius protestus. Pernai lapkritį Tahriro aikštėje demonstracijos vyko prieš valdžią perėmusią kariuomenę ir vyriausybę. Tuomet policija su protestuotojais kovojo amunicija, žuvo apie 40 žmonių.

Pirmadienį protestuotojai piktinosi, kad policija nebuvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn. Daugelis demonstrantų laikė žuvusiųjų nuotraukas.

Protestas peraugo į smurto susirėmimus, kuomet demonstrantai bandė nugriauti betoninę sieną. Barjeras buvo pastatytas prieš metus, siekiant protestuotojams užkirsti kelią iš aikštės į saugumo pajėgų būstinę. 

Pernai vasarį iš pareigų atsistatydinus prezidentui Husni Mubarakui, valdžią buvo perėmusios karinės pajėgos. Po lapkričio mėnesį vykusių riaušių kariuomenė pažadėjo perduoti valdžią naujam prezidentui. Birželį juo išrinktas Mohammedas Mursi. Spalį Egipte kilo riaušės tarp prezidento šalininkų ir priešininkų.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą