Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nustatyta 200 asmenų, kurie galėjo prisidėti prie Malaizijos lainerio MH17 tragedijos

Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Bild“ praneša, kad Didžiosios Britanijos tyrimų specialistai „Bellingcat“ paviešins publikaciją apie naujus Malaizijos lainerio MH17 tragedijos tyrimo duomenis. Tvirtinama, kad nustatyta apie 200 asmenų, kurie galėjo prisidėti prie tragedijos – tai padaryta stebint jų socialinių tinklų anketas.

2014 metų liepos 17 dieną laineris su 298 žmonėmis buvo numuštas Rusijoje pagaminta raketa „Buk-M1“. Ji buvo paleista iš Ukrainos separatistų valdomos teritorijos.

Naujojoje ataskaitoje bus identifikuoti konkretūs žmonės, ant kurių pečių gula atsakomybė už šią tragediją. Šis dokumentas pavadintas „200 kitų MH17 asmenų“.

Šio tyrimo vienas iš pagrindinių autorių Eliotas Higinsas informuoja, kad ataskaita per pusmetį parengta pagal visiems prieinamą informaciją.

Buvo pasinaudota 200 socialinių tinklų anketų duomenimis. Tai daugiausia karių, kurie atsakingi už lėktuvo numušimą, anketos.

E.Higinsas tvirtino, kad kariai nuolat talpino į socialinius tinklus ir „Instagram“ nuotraukas. Pagal jas galima nustatyti, kokiais maršrutais tragedijos metu šie asmenys judėjo.

E.Higinsas teigia, kad 53-iosios brigados junginys judėjo į Ukrainos pusę. Dabar jau galima nustatyti, kurie asmenys buvo konvojuje, o kurie vairavo „Buk“ priemonę.

Nustatytas žmogus, kuris stovėjo prie „Buk“ sistemos, kuria buvo numuštas MH17. Tyrimo autoriai neabejoja – jeigu net ne tie žmonės paleido raketą, tai padarė jų bendrai.

Tyrimo autoriai neabejoja – jei ne tie žmonės paleido raketą, tai padarė jų bendrai.

E.Higinso duomenimis, konvojus birželio 23–25 dienomis judėjo Rusijos teritorija – nuo Kursko iki Ukrainos.

Vėlesnių duomenų apie sistemos judėjimą nėra. Tiesa, netoli Ukrainos sienos buvo pastebėta transporto priemonė, įeinanti į „Buk“ sistemą. Kyla klausimas – kodėl ji čia buvo, nutolusi nuo savo bazės per 500 kilometrų?

Vėliau ši raketų sistemos dalis buvo pastebėta Eugrese, Toreze ir Snižnėje. Tai netoli katastrofos vietos esančios gyvenvietės. 

Raketą į lainerį galėjo paleisti ir ne Rusijos kareiviai, tačiau tai neabejotinai buvo „apmokytas personalas“. 

Yra surinkti liudininkų pasisakymai. Taip pat – pokalbio įrašas tarp separatistų vadeivų ir jų kuratorių Maskvoje. Ten minima, kad buvo neplanuotai numuštas keleivinis lėktuvas.

E.Higinsas daro prielaidą, kad raketą į lainerį galėjo paleisti ir ne Rusijos kareiviai, tačiau tai neabejotinai buvo „apmokytas personalas“. „Buk“ sistemą yra sudėtinga valdyti.

Visus surinktus duomenis E.Higinsas pažadėjo atiduoti Nyderlandų valdžiai, kuri tiria visas tragedijos aplinkybes. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min