Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Michailas Chodorkovskis: amžinai teisiamas

Michailas Chodorkovskis
„Scanpix“ nuotr. / Michailas Chodorkovskis
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

24 metų Aleksandras Kučma siekė iš M.Chodorkovskio prisiteisti pusę milijono rublių už seksualinį priekabiavimą. Tačiau toks kaltinimas pasirodė absurdiškas net buvusio milijardieriaus nemėgstantiems rusams, todėl, matyt, „aukščiau“ buvo nutarta, kad jo pateikti nereikia.

Dabar A.Kučma kali Vladimiro kolonijoje, tačiau teigiama, kad dėl daugybės pažeidimų jis vėl bus perkeltas į kalėjimą. Kadangi Vladimiras yra netoli Maskvos, tikėtasi, kad jis bus atvežtas į teismą, tačiau tai nebuvo padaryta. Teisėja Irina Makarova informavo, kad „ieškovui atitinkamu būdu pranešta, ką liudija jo parašas“.

M.Chodorkovskio advokatė Natalija Terechova papasakojo, kas iš tiesų įvyko kalėjime 2006 metų balandžio 14-osios naktį – Kučma pasidarytu peiliu perpjovė M.Chodorkovskiui veidą. Per vėliau vykusį tyrimą A.Kučma nė karto neužsiminė apie jokį seksualinį priekabiavimą ir nurodė visai kitą priežastį, kodėl jis užpuolė M.Chodorkovskį. Jis aiškino, kad garsusis kalinys nori jį „išstumti į kitą bloką, kur kali nuteistasis Jevgenijus Kimas, kurio jis negali pakęsti“. M.Chodorkovskio advokatė sakė, kad jos gynamasis net nepateikė Kučmai kaltinimų, nes laiko jį „psichiškai nesveiku žmogumi, kurį reikia gydyti, o ne bausti“.

Tačiau vargu ar teismas panaikins kitus M.Chodorkovskiui pateiktus kaltinimus, už kuriuos jam gresia 20 metų kalėjimo, nors ir jie vadinami absurdiškais.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min