Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Michailas Chodorkovskis teigia galįs įrodyti, kad nuosprendį „Jukos“ byloje rašė ne Danilkinas

Michailas Chodorkovskis
„Scanpix“ nuotr. / Michailas Chodorkovskis
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis mano, kad nuosprendį jo antrojoje byloje rašė ne teisėjas Viktoras Danilkinas, o žmonės, kurių nebuvo teismo procese.

„Tekstas ir terminas, kuriuos paskelbė teisėjas Danilkinas, nėra nuosprendis konstitucine šio žodžio prasme. Rašė jį, esu įsitikinęs, ne pats teisėjas Danilkinas – jis panašesnis į politinio susidorojimo protokolą“, – sakė M.Chodorkovskis interviu savaitiniam žurnalui „Kommersant–Vlast“.

„Galite manimi netikėti, bet Danilkino iš tikrųjų gaila. Jis turbūt apskritai neblogas žmogus. Turi sąžinės, gana profesionalus. Jį palaužė, žiauriai palaužė“, – pranešė M.Chodorkovskis.

„Be jokios abejonės, nuosprendį rašė ne Danilkinas. Jį iš viso rašė keli žmonės, nebuvę procese. Be to, bendras tekstas nebuvo redaguojamas arba redaktorius nebuvo teisininkas. Tai įrodoma, įrodymai gali būti pagrindas baudžiamajai bylai prieš faktinius nuosprendžio autorius“, – sakė buvęs „Jukos“ vadovas.

M.Chodorkovskis pareiškė, kad prezidentu esant Dmitrijui Medvedevui Rusija turi galimybę „išeiti į normalios raidos trajektoriją“.

„Bet tik galimybę, kurią dar reikės pamėginti įgyvendinti“, – sakė buvęs „Jukos“ vadovas.

„Stengiuosi žiūrėti į D.Medvedevą, norėdamas jį suprasti ir kartas net simpatizuodamas. Manau, kad padaryti jis galėjo daugiau, nepaisydamas visų apribojimų. Nepanoro? Nepavyko? Mechanizmas labai inertiškas, faktinės galimybės daugiau ne ribotos? Baisu pajudinti didžiulį mechanizmą? Suprantu. Bet kritikuosiu, siūlysiu alternatyvas ir papildomus žingsnius. Išnaudotos ne visos net esamos galimybės, nes visos diagnozės nustatytos iki galo ir visiškai sąžiningai“, – pranešė M.Chodorkovskis.

Pasak jo, D.Medvedevas ir premjeras Vladimiras Putinas, „kaip ir anksčiau, priklauso vienai komandai“.

„Jie turi daug bendrų uždavinių. Jie – draugai, o ne priešai. Ir šiurkščiai nuteikti vieną prieš kitą atrodytų atvirai naivu“, – sakė buvęs „Jukos“ vadovas.

Anksčiau vasario 14 dieną V.Danilkino padėjėja ir Chamovnikų teismo sekretorė spaudai Natalija Vasiljeva interviu interneto leidiniui „Gazeta.ru“ pareiškė, kad „antrosios Chodorkovskio bylos“ procese teisėjui buvo daromas spaudimas iš Maskvos miesto teismo.

V.Danilkinas pavadino savo padėjėjos teiginius šmeižtu. „Aš vertinu Vasiljevos kalbą kaip šmeižtą. Ji apkaltino mane sunkaus nusikaltimo padarymu“, – pareiškė teisėjas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min