Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Michailas Gorbačiovas: „Atrodo, kad pasaulis ruošiasi karui“

Michailas Gorbačiovas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Michailas Gorbačiovas
Šaltinis: 15min
9
A A

„Pasaulis šiandien turi daugybę problemų. Politikai atrodo sutrikę ir pasimetę“, – savo komentare žurnalui „Time“ rašo buvęs Sovietų Sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas.

„Bet nėra svarbesnės problemos nei politikos militarizacija ir naujosios ginklų lenktynės“, – teigė M.Gorbačiovas, pridurdamas, kad šių lenktynių stabdymas turi būti politinės darbotvarkės prioritetu.

„Daugiau karių, tankų ir karinių automobilių atgabenama į Europą. NATO ir Rusijos karinės pajėgos ir ginklai yra dislokuojamos vis arčiau viena kitos, lyg tam, kad galėtų šaudytis aklai“, – rašė buvęs sovietų lyderis, kuriam įteiktas šaukimas Sausio 13-osios byloje.

„Kol valstybių biudžetai sunkiai išgali patenkinti būtiniausius žmonių poreikius, karinis išlaidavimas auga. Pinigai lengvai randami sofistikuotiems ginklams, kurių naikinimo galią galima prilyginti masinio naikinimo ginklams, povandeniniams laivams, kurių viena salvė gali sunaikinti pusę žemyno, karinėms gynybos sistemoms, kurios naikina strateginį stabilumą“, – konstatavo M.Gorbačiovas.

Jo teigimu, politikų retorika darosi vis aršesnė, o gynybos strategijos tampa nebe gynybos, o galimo puolimo strategijomis.

„Komentatoriai ir televizijos žvaigždės jungiasi prie šio karingo choro. Atrodo, kad pasaulis ruošiasi karui“, – „Time“ žurnale rašė M.Gorbačiovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min