TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Michailo Prochorovo priešininkai balsavo už jo atleidimą iš partijos „Teisingas reikalas“ vadovo pareigų

Michailas Prochorovas
„Scanpix“ nuotr. / Michailas Prochorovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs iki šios dienos ryto partijos „Teisingas reikalas“ lyderiu, Michailas Prochorovas pasiūlė savo vienminčiams drauge palikti partiją ir po to užregistruoti naują susivienijimą, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Kalbėdamas suvažiavime, kuris buvo sušauktas „Teisingas reikalas“ rinkimų į Valstybės Dūmą sąrašams sudaryti, milijardierius pareiškė, kad suvažiavimas buvo falsifikuotas ir daugiau nebėra legitiminis.

Kaip praneša BBC tarnybos rusų kalba korespondentas, M.Prochorovas sakė, kad partija prarado juridinę teisę dalyvauti rinkimuose į Dūmą, ir paragino savo bendražygius pasitraukti iš jos.

Drauge jis pavadino Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotoją Vladimirą Surkovą „pagrindiniu politinio proceso lėlininku“ ir pareiškė, jog darys viską, kad jis pasitrauktų.

Tuo tarpu, partijos „Teisingas reikalas“ narių alternatyvinis suvažiavimas Tarptautinės prekybos centre Maskvoje, kurį sušaukė vakar V.Prochorovo išvarytas iš vykdomojo komiteto Andrejus Bogdanovas ir broliai Riavkinai, balsavo už V.Prochorovo atleidimą iš partijos lyderio posto ir partijos federalinės politinės tarybos įgaliojimų nutraukimą.

Pirminiame suvažiavime Mokslų akademijos pastate M.Prochorovas pasirodė maždaug 11 valandą ryto, lydimas dainininkės Alos Pugačiovos, kuri pareiškė, kad nori įstoti į partiją.

„Siūlau atsisakyti dalyvauti partijoje, taip ir paaiškinus, kad partija klastojimais diskreditavo save, ne ta partija, ne mūsų šalininkai balsavo“, – sako M.Prochorovas vaizdo siužete, paskelbtame ketvirtadienį partijos nario Aleksandro Liubimovo tinklaraštyje.

Remiantis įvairiais šaltiniais, būtent J.Roizmano įtraukimas į „Teisingas reikalas“ rinkimų sąrašą buvo postūmis kilusiam konfliktui.

Pranešama, kad įrašas padarytas rytą prieš prasidedant partijos suvažiavimo antrajai darbo dienai.

Savo siūlymą palikti partiją M.Prochorovas paaiškino tuo, kad „suvažiavimas suklastotas, bet formaliai bylinėtis labai sunku, nes dokumentų mums neatidavė, mandatų komisija nieko neįsileido.“

Pasak jo, dabar jo šalininkai turi du tolesnių veiksmų variantus: arba eiti į tolesnį susipriešinimą, keliant pavojų savo verslui, arba pamėginti suburti naują visuomeninį judėjimą, o ateityje – užregistruoti partiją.

Dar iki savo kalbos, kurioje paminėjo V.Surkovą, M.Prochorovas teigė, kad konfrontacijai „nepasirengęs“.

Drauge M.Prochorovas žadėjo „pasikalbėti“ su aukščiausia šalies vadovybe, kuri, jo įsitikinimu, nusišalino nuo vykstančių įvykių.

Ką konkrečiai jis turėjo omenyje, sakydamas „su aukščiausia šalies vadovybe“, M.Prochorovas nepatikslino.

Po partijos „Teisingas reikalas“ skilimo pirmąją suvažiavimo dieną trečiadienį, susipriešinusių šalių atstovai paskelbė siūlymą dirbti atskirai. 

M.Prochorovo šalininkai susirinko Mokslų akademijos pastate V.Lenino prospekte, o jo priešininkai – Tarptautinės prekybos centre Krasnaja Presnios krantinėje.

Vienas tų, kurie steigė partiją „Teisingas reikalas“, partijos federalinės politinės tarybos narys Borisas Nadeždinas pareiškė, jog netiki, kad M.Prochorovo siūlymas bus sėkmingas. Jis pasiūlė tiems „Teisingas reikalas“ nariams, kurie tikisi patekti į Dūmą, atvykti į alternatyvinį suvažiavimą.

„Tie žmonės, kurie nori dalyvauti rinkimuose gruodžio 4 dieną, turi būti toje partijoje, kuri vadinasi „Teisingas reikalas“, yra užregistruota ir turi juridinę galimybę pateikti sąrašus. Tie žmonės yra čia (Tarptautinės prekybos centre)“, – cituoja B.Nadeždino žodžius„Interfax“.

Remiantis naujausia informacija, fondo „Miestas be narkotikų“ vadovas Jevgenijus Roizmanas pareiškė, kad pritaria M.Prochorovo siūlymui įsteigti naują partiją.

„Aš parašiau pareiškimą, kad išeinu iš partijos“, – sakė J.Roizmanas prieš prasidedant „Teisingas reikalas“ suvažiavimui Rusijos mokslų akademijoje.

Remiantis įvairiais šaltiniais, būtent J.Roizmano įtraukimas į „Teisingas reikalas“ rinkimų sąrašą buvo postūmis kilusiam konfliktui.

Dar vienas aukštas „Teisingas reikalas“ narys, Leonidas Gozmanas, ketvirtadienį iš ryto pareiškė, kad į salę, kur susirinko M.Prochorovo šalininkai, nevažiuos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min