Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 23d. 20:16

Mičigano kandidatė apstulbino ketinimais kurti „baltesnę“ bendruomenę

JAV vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV vėliava

Vieno Mičigano valstijos miestelio tarybos nare siekianti tapti kandidatė ketvirtadienį apstulbino vieno viešo forumo dalyvius, pareiškusi, jog nori, kad jos bendruomenė išliktų „kiek įmanoma baltesnė“.

Šį komentarą kandidatė Jean Cramer pateikė atsakydama į klausimą apie bendruomenės įvairovę Sent Klero apygardos mieste Marisvilyje, esančiame už 88 km į šiaurės rytus nuo Detroito. Kaip rašo Port Hurone leidžiamas laikraštis „The Times Herald“, ji yra viena iš penkių kandidatų, per lapkritį vyksiančius rinkimus kovosiančių dėl trijų vietų Marisvilio taryboje.

Daugiau kaip 90 proc. iš maždaug 9,7 tūkst. Marisvilio gyventojų yra baltieji.

J.Cramer savo atsakymą pateikė, debatų vedėjui uždavus kandidatams klausimą, ar Marisvilis turėtų stengtis pritraukti daugiau užsienyje gimusių gyventojų, didinančių vietos populiacijas kai kuriose Didžiųjų Ežerų regiono valstijose.

„Išlaikykite Marisvilį kiek įmanoma baltesne bendruomene, – atsakė kandidatė. – Balta. Rimtai. Kitaip sakant – jokių užsienyje gimusių, jokių užsieniečių.“

„The Times Herald“ vėliau paklausė J.Cramer, ar ji norėtų paaiškinti savo pareiškimą.

„Vyras ir žmona turi būti tos pačios rasės. Tas pats su vaikais, – sakė ji. – Būtent taip buvo nuo pradžių – kaip galėčiau pasakyti? – kai Dievas sukūrė dangų ir žemę. Jis sukūrė Adomą ir Ievą tuo pačiu metu. Tačiau ar aš nusistačiusi prieš juodaodžius? – Ne, nesu.“

Kiti forume dalyvavę kandidatai atrodė smarkiai sunerimę.

„Tiesiog tikrinu kalendorių – noriu įstikinti, ar dabar vis dar 2019-ieji“, – sakė Mike'as Deisingas.

Tarybos narys Paulas Wesselis sakė, kad Marisvilyje turi būti leidžiama apsigyventi visiems norintiems.

Miestelio tarybos posėdžių salė yra pavadinta velionio deputato Josepho Johnso vardu. Šis sirų kilmės amerikietis buvo vienos vietos verslo įmonės savininkas ir dešimtmečius užėmė renkamas pareigas. Jo duktė Kathy Hayman yra Marisvilio mero pavaduotoja.

„Netgi nežinau, ar dar galiu kalbėti, bet esu labai nuliūdusi ir priblokšta. ... Taigi, iš esmės pasakėte, kad mano tėvas ir jo šeima neturėjo jokios teisės būti šioje bendruomenėje“, – sakė K.Hayman, kreipdamasi į J.Cramer.

Miestelio meras Danas Dammanas savo ruožtu pareiškė, kad J.Cramer pareiškimai yra „šlykštūs“ ir „stulbinami“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:25
02:19
23:56

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min