Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 24d. 23:00

ES kalba apie migrantų krizės stabilizavimą, ekspertai mano, kad džiaugtis dar anksti

Migrantai Lenkijos pasienyje Tik prenumeratoriams
Tass/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai Lenkijos pasienyje
ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis jau sako, kad migrantų judėjimas į Baltarusiją ir iš jos šiuo metu kontroliuojamas. Kitaip tariant, nors pasienyje su Lenkija, Lietuva ir Latvija iki šiol yra maždaug 2 tūkst. migrantų, Bendrija mano, kad krizė yra valdoma. Lietuvos politikos ekspertai 15min teigė, kad pozityvių ženklų yra, tačiau pasakyti, kad migrantų krizė baigėsi, nesiryžta.

Trečiadienį ES ekspertų grupė išvyko į Baltarusiją aptarti techninių klausimų, susijusių su nelegalių migrantų, susirinkusių prie Lenkijos sienos, repatriacija. Apie tai pranešė bloko diplomatijos vadovas J.Borrellis.

„Nedidelė grupė, atstovaujanti Europos Komisijai ir Europos išorės veiksmų tarnybai (EIVT), vyksta į Minską. Bus kalbama apie techninius kontaktus, siekiant nustatyti, ko reikia žmonių repatriacijai supaprastinti“, – sakė J.Borrellis.

Tiesa, jis akcentavo, kad kalbama tik apie techninių klausimų išsprendimą, o ne apie visapusiškas derybas su Minsku. Briuselis tokių derybų atsisako.

Anksčiau antradienį Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas pareiškė, kad Europa ketina siekti nelegalių migrantų sugrįžimo į kilmės šalis spartinimo.

„Turime idėją. Ja siekiama spartinti migrantų sugrįžimą namo“, – sakė jis trumpoje spaudos konferencijoje Briuselyje.

ES teigia, kad šiuo metu migrantų atvykimas į Baltarusiją yra kontroliuojamas, taip pat pradėta ir jų repatriacija į gimtąsias šalis.

„Dar yra darbų, kuriuos būtina nuveikti, tačiau šiuo metu migrantų judėjimas yra kontroliuojamas“, – tikino J.Borrellis.

Su tuo sutikęs Seimo narys Laurynas Kasčiūnas 15min vis dėlto pabrėžė, kad krizė jau kontroliuojama dėl pačios Lietuvos veiksmų. O politologas Laurynas Jonavičius tvirtino, kad džiaugtis dar anksti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min