Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Milijonierių klubas“: kas pražudė B.Berezovskį ir jo draugus?

Borisas Berezovskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Borisas Berezovskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į Londoną pabėgęs buvęs vienas įtakingiausių Rusijos žmonių milijardierius Borisas Berezovskis ir jo draugai finansininkai turėjo viską: pinigų, gražių moterų, prabangių automobilių, ištaigingų namų, svajonių atostogas. O dabar jie visi negyvi.

Šeši „nelaimingi atsitikimai“

Šeši „nelaimingi atsitikimai“ negali nekelti įtarimų, rašo žiniasklaida. Italijos dienraštis „La Repubblica“ teigia, kad pėdsakai veda į Maskvą.

Oficialios B.Berezovskio ir jo bičiulių mirties priežastys – nelaimingi atsitikimai. Dvi mirtys dar galėtų būti tiesiog faktai, bet šešios negali nekelti įtarimų. Vienas žuvo iškritęs pro langą ir pasimovęs ant geležinės tvoros virbų. Kiti du žuvo puolę po metro traukiniu. Vienas nusirito nuo prekybos centro stogo. Dar vienas žuvo skrisdamas savo sraigtasparniu, kuris sudužo. B.Berezovskis 2013 m. mirė pasikoręs savo vonioje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Borisas Berezovskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Borisas Berezovskis


Vienas žuvo iškritęs pro langą ir pasimovęs ant geležinės tvoros virbų. Kiti du žuvo puolę po metro traukiniu. Vienas nusirito nuo prekybos centro stogo. Dar vienas žuvo skrisdamas savo sraigtasparniu, kuris sudužo. B.Berezovskis mirė pasikoręs savo vonioje.

Tam, kad surastume įtariamąjį, nereikia legendinio seklio Erkiulio Puaro. Britų žiniasklaida kalba apie pėdsakus, kuriuos paliko rusų mafija. Kalba eina apie slaptą politikos ir organizuoto nusikalstamumo ryšį.

Pražūtingas „Project Moscow“

„Project Moscow“ – taip buvo pavadintas planas, kuriame dalyvavo visi šeši žuvę milijonieriai. Šis projektas jiems dėl ryšių su Rusijos valdžia turėjo sukrauti dar didesnius turtus.

Investicijos į nekilnojamąjį turtą, gigantiškos spekuliacijos, milžiniški procentai: stojamasis mokestis į projektą siekė 180 mln. eurų. Kai kuriems jų ši suma vėliau išaugo dukart ir sukėlė paniką, skolas bei grasinimus.

Gali būti, kad kalbama apie suplanuotas machinacijas, kad iš naivių turtuolių būtų išvilioti jų pinigai. Gali būti, kad operacija žlugo po to, kai korumpuotam garantui (Vladimiro Putino ministrui?) teko išeiti iš žaidimo?

Kad ir kaip ten būtų buvę, vienu metu pasirodė rusų ir, kai kuriais duomenimis, turkų mafija, rašo „La Repubblica“. Mafijozai iš verslininkų reikalavo pinigų, daug pinigų. Gali būti, kad banditai nusprendė, jog atėjo laikas nutildyti tuos, kurie per daug žinojo.

Artimieji įsitikinę – juos nužudė

„B.Berezovskis ir penki žuvę jo draugai. Paslaptis, kuri veda į Rusiją“, – rašo kitas Italijos laikraštis „Corriere della Sera“.

„Scanpix“/AP nuotr./Scotas Youngas
„Scanpix“/AP nuotr./Scotas Youngas

„Jis sakė draugams: „Jei man kas nors nutiks, žinokite, kad tai ne nelaimingas atsitikimas“.

Praėjus kelioms dienoms po šio improvizuoto B.Berezovskio „testamento“ jo advokatas Stephenas Curtisas žuvo, kai sudužo jo naujutėlis sraigtasparnis, valdomas patyrusio piloto.

Tai buvo prieš 10 metų, 2004-aisiais. Tai buvo tik baisių vienas su kitu susijusių verslininkų mirčių pradžia.

B.Berezovskio dukra nenustoja tvirtinti: „Jį nužudė“. Po jos tėvo mirties paaiškėjo, kad B.Berezovskis taip pat buvo praradęs savo kadaise didelius turtus.

Daugelis reikalauja, kad Skotland Jardas išsiaiškintų šį reikalą ir atskirus fragmentus sudėliotų į vieną mozaiką. „Tai rusų mafija juos nužudė arba priverstė nusižudyti“, – tvirtina žuvusiųjų draugai.

Plovė nešvarius pinigus

Paskutiniuoju žuvusiu tapo Scotas Youngas, kuris praėjusį sekmadienį iškrito pro savo apartamentų langą Merilbone.

Gali būti, kad jie ką nors pamatė arba prisilietė prie to, kas uždrausta. Kai George'as Constantinas, kuris buvo S.Youngo iždininkas, savo boso skyrybų byloje paliudijo, kad matė, kaip įtartinos kilmės pinigai atsirasdavo jo vardu atidarytose sąskaitose, jis dingo. Galbūt pakeitė tapatybę, kad apsisaugotų nuo rusų mafijos.

S.Youngą, pasimovusį ant geležinių tvoros virbų prie jo namų Londone, praėjusį pirmadienį rado policininkai. S.Youngą mirtis ištiko po to , kai jis pranešė, kad bankrutavo po projekto „Project Moscow“ žlugimo.

„Ar finansininkas tapo paskutine paslaptingų mafijos žmogžudysčių auka?“ – klausia „The Times“.

„S.Youngui, nekilnojamojo turto magnatui, kuris užsimušė, tikriausiai grasino rusų mafija, įsiutusi dėl žlugusio milžiniško statybų projekto“, – rašo britų leidinys.

S.Youngą, pasimovusį ant geležinių tvoros virbų prie jo namų Londone, praėjusį pirmadienį rado policininkai. S.Youngą mirtis ištiko po to , kai jis pranešė, kad bankrutavo po projekto „Project Moscow“ žlugimo.

„S.Youngas anksčiau bandė nusižudyti ir neseniai nutraukė sužadėtuves su buvusiu modeliu Noel Reno. Jį persekiojo detektyvai, kuriuos pasamdė jo buvusi žmona Michelle, siekusi surasti jo aktyvus, nes po skyrybų teismas jai priteisė 20 mln. svarų sterlingų“, – teigia „The Times“.

Teisme paaiškėjo, kad S.Youngas įsigijo 50 proc. „Project Moscow“ akcijų dalį už 19,5 mln. dolerių iš Ruslano Fomičiovo, buvusio B.Berezovskio verslo partnerio.

Manoma, kad advokatas S.Curtisas, kuris 2004 m. žuvo sraigtasparnio katastrofoje, S.Youngą pristatė Robertui Curtisui ir Paului Castle'ui, kurie taip pat buvo įsitraukę į „Project Moscow“.

Teigiama, jog yra ryšys tarp Rusijos vyriausybės ir S.Curtiso mirties. Sraigtasparnį valdžiusio piloto artimieji pareiškė, kad advokatas dirbo kitam iš Rusijos priverstam pasitraukti buvusiam oligarchui ir V.Putino kritikui Michailui Chodorkovskiui. Piloto motina pareiškė, kad S.Curtisas oligarchams padėjo investuoti pinigus į rojaus nuo mokesčių šalis.

R.Curtisas žuvo metro stotyje 2012 m., praėjus dviems metams po P.Castle'o mirties. Šis taip pat puolė po traukiniu Londono metro.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min