Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milžinišką baudą už dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles gavęs Šalčininkų valdininkas sulaukė marginalų paramos Lenkijoje

Lentelės su gatvių pavadinimais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lentelės su gatvių pavadinimais
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Milžiniška bauda, skirta Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui, sulaukė atgarsio Lenkijoje. Prie Lietuvos ambasados Varšuvoje surengta marginalų protesto akcija ir išplatintas pareiškimas šiuo klausimu, kur toks Lietuvos teismo sprendimas vadinamas lenkų Vilniaus krašte persekiojimu.

Pareiškimą išplatino Nacionalinis judėjimas (Ruch Narodowy). Jame tvirtinama, kad Vilniaus krašte lenkai ir jų gimtoji kalba persekiojama visą Nepriklausomybės laikotarpį. Protestą paskatino teismo skirta 12 tūkst. eurų arba 43 300 Lt bauda už dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles. Marginalus judėjimas primena, kad anksčiau teismai yra jau baudę valdininkus už tą patį ir esą „nepaisant neteisybės“ lentelės nuo viešųjų pastatų dingo.

Bet liko ant privačių namų, kurių savininkai nesutiko jas nukabinti. O tai ir tapo priežastimi, kodėl Šalčininkų valdininkas gavo tokią didelę baudą.

Visas šis procesas skirtas pažeminti lenkus ir padedant lietuviškajai teisei padaryti iš jų antrarūšius piliečius. Tai yra tikrieji Lietuvos valdžios tikslai lenkų Vilniaus krašte atžvilgiu, – rašoma marginalų pareiškime.

„Nacionalinis judėjimas mano, kad toks Lietuvos institucijų elgesys yra šlykštus, primityvus ir giliai antilenkiškas. Visas šis procesas skirtas pažeminti lenkus ir padedant lietuviškajai teisei padaryti iš jų antrarūšius piliečius. Tai yra tikrieji Lietuvos valdžios tikslai lenkų Vilniaus krašte atžvilgiu“, – rašoma pareiškime.

Nacionalinio judėjimo atstovai tvirtina, kad sutarimo čia nėra ir nebus niekada. Jie mano, kad Lenkijos valstybė privalo ginti savo tautiečius, o judėjimas nori vadovauti Lietuvos lenkų teisių gynimui. „Nenurimsime tol, kol lenkai neatgaus visų jiems priklausančių teisių Vilniaus krašte. Reikalaujame, kad Užsienio reikalų ministerija Varšuvoje aštriai ir atsakingai sureaguotų į eilinį, skandalingą elgesį su mūsų tautiečiais“, – piktinasi marginalų atstovai.

Taip pat pareiškime kreipiamasi į Lietuvos Vyriausybę su raginimu nutraukti „antilenkišką politiką“.

Vilniaus apygardos teismas nusprendė skirti 100 litų baudą už kiekvieną teismo sprendimo nevykdymo dieną. Teismo sprendimas nevykdomas nuo 2008 metų rugsėjo, todėl susidarė 43 tūkst. 400 litų bauda. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min