Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 10d. 22:56

Milžinišką gaisrą Tiandzine gesinę ugniagesiai nė nežinojo, kad dega chemikalai

Tiandzino sprogimo padariniai iš oro
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tiandzino sprogimo padariniai iš oro
Per didžiulį sprogimų palydėtą gaisrą Tiandzino uostamiestyje, Kinijos šiaurėje, daugybė ugniagesių žuvo tik dėl to, kad net nežinojo gesinantys degančius chemikalus, rašo „Business Insider“. Iš 139 šiame gaisre žuvusių žmonių – apie pusė gelbėtojai ir ugniagesiai.

Kaip rašo „Business Insider“, daugiausia ugniagesių žuvo iš tos komandos, kuri į įvykio vietą atskubėjo pirmoji. Tuomet dar nebuvo aišku, kad dega chemikalai, todėl ugniagesiai griebėsi liepsnas malšinti įprastai – vandeniu. Tačiau jis padėtį tik pablogino, nes sušlapę chemikalai ėmė sproginėti.

Labai panaši situacija buvo susidariusi 2013 m. per gaisrą Teksase. Tuomet iš penkiolikos gaisre žuvusių žmonių vienuolika buvo ugniagesiai. Atlikus šio įvykio tyrimą paaiškėjo, kad ugniagesiai neturėjo jokių galimybių sustabdyti ugnies, todėl būtų buvę geriau, jei jie patys būtų pasitraukę į saugią vietovę.
Kas sukėlė šį gaisrą, neaišku iki dabar. Žinoma tik tiek, kad užsidegė sandėlyje laikytos sprogios cheminės medžiagos.

JAV nustatyta griežta tvarka, kad ugniagesiai turi tiksliai žinoti, kokios medžiagos laikomos įmonių teritorijose, turėti visus planus, teigia cheminės saugos specialistas Ralphas Stuartas iš Kyno valstybinio koledžo. Be to, ugniagesiai gali verslui padėti parengti evakuacijos planus, patarti, kaip išvengti nelaimių.

Tačiau net Amerikoje nėra viskas iki galo išspręsta. Pavyzdžiui, medžiagų sąrašus ir jų išdėstymo planus įmonės dažnai turi popierinius ir laiko savo patalpose. Jei jos užsidega, ugniagesiai neturi galimybių gauti reikiamos informacijos. Ugniagesiai patartų turėti tokių dokumentų elektronines kopijas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min