2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Mini Rusija“ karo gniaužtuose – Kremliaus statytiniai Uždniestrėje nenori rinktis pusės

Apsilankius kavinėje, pavadintoje „Atgal į TSRS“, atrodo, kad Sovietų Sąjunga niekada taip ir nesubyrėjo. Prie durų lankytojus pasitinka Vladimiro Lenino biustai. Sienas puošia raudonos vėliavėlės su kūjo ir pjautuvo emblema, o ant stalų stovi didžiuliai plastikiniai nuo sovietmečio likę telefonai, šalia jų – dubenėliai su tradiciniais barščiais ir balta mišraine.
Uždniestrė Tik prenumeratoriams
Uždniestrė / „The New York Times“/Cristian Movila nuotr.

Ši kavinė, kaip ir visas Uždniestrės regionas – Rusijos remiama atsiskyrusi teritorija, įsispraudusi tarp Moldovos ir Ukrainos – atrodo tarsi kokia sovietinės tematikos vintažo parduotuvė.

Galbūt ši kavinė tyčia tokia kičinė, tačiau jos dekoras vis tiek byloja apie tikrą nostalgiją seniai praėjusiai epochai bei gilų dėkingumą Rusijai.

„Rusija mums buvo kaip vyresnysis brolis“, – kalbėjo restorano savininkas Igoris Martiniucas. Pasak jo, dar prieš keletą savaičių „gyventi čia buvo gera“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min