Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 06, 17:32 Atnaujinta 2022 01 06, 19:17

Minint riaušių Kapitolijuje metines J.Bidenas pažėrė kaltinimų D.Trumpui

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį, minint Kapitolijaus šturmo metines, pažėrė kaltinimų savo pirmtakui Donaldui Trumpui ir pavadino jį savanaudišku melagiu, nesugebėjusiu susitaikyti su pralaimėjimu rinkimuose, taip pat pažadėjo ginti demokratiją Amerikoje.
Joe Bidenas
Joe Bidenas / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

J.Bidenas iki šiol D.Trumpą daugiausiai ignoruodavo, bet sakydamas įtaigią kalbą Kongreso Statulų salėje, kur prieš metus siautėjo buvusio prezidento šalininkų minia, šįkart kalbėjo be užuolankų.

„Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas sukūrė ir plėtė melo apie 2020-ųjų rinkimus tinklą“, – pareiškė J.Bidenas, turėdamas galvoje D.Trumpo klaidinamus pareiškimus, kad rinkimų pergalė iš jo buvo „pavogta“ pasitelkus apgaule. Šią poziciją iki šiol palaiko daugelis respublikonų.

„Jis taip pasielgė, nes valdžią vertina labiau nei pricipus, nes savo interesus laiko svarbesniais už savo šalies interesus“, – tęsė J.Bidenas.

Pasak prezidento, Jungtinės Valstijos ir didelė dalis pasaulio šiuo metu yra įsitraukusi į kovą tarp demokratijos ir autokratijos.

„Niekam neleisiu įremti durklą demokratijai į gerklę, – kalbėdamas Kapitolijuje sakė J.Bidenas. – Aš stovėsiu šioje pralaužoje. Aš ginsiu šią tautą.“

Kalbėdamas apie pavojus, su kuriais susiduria šalis, ilgą laiką save vadinusi laisvojo pasaulio lydere, J.Bidenas klausė: „Ar būsime ta tauta, kuri politinį smurtą priims kaip normą?“

„Ar būsime tauta, kuri leis šališkiems rinkimų pareigūnams pakeisti teisėtai išreikštą žmonių valią?“ – tęsė demokratų veteranas.

„Negalime sau leisti būti tokia tauta“, – perspėjo jis.

Nors J.Bidenas nepaminėjo D.Trumpo vardo, jis aiškiai leido suprasti, apie ką iš tiesų kalba, vaizduodamas žmogaus, anot jo, bandžiusio apgaule prasimušti sau kelią po pralaimėjimo rinkimuose, portretą.

„Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas sukūrė ir plėtė melo apie 2020-ųjų rinkimus tinklą“, – pareiškė J.Bidenas, turėdamas galvoje D.Trumpo klaidinamus pareiškimus, kad rinkimų pergalė iš jo buvo „pavogta“ pasitelkus apgaulę. Šią poziciją iki šiol palaiko daugelis respublikonų.

„Jis taip pasielgė, nes valdžią vertina labiau nei pricipus, nes savo interesus laiko svarbesniais už savo šalies interesus“, – tęsė J.Bidenas.

Riaušininkams šturmuojant Kongresą D.Trumpas „sėdėjo privačiame valgomajame prie Baltųjų rūmų Ovaliojo kabineto, žiūrėjo visa tai per televiziją ir valandų valandas nieko nedarė, – neslėpdamas pykčio sakė J.Bidenas. – Jis yra nugalėtas buvęs prezidentas.“

Pasak prezidento, Jungtinės Valstijos ir didelė dalis pasaulio šiuo metu yra įsitraukusi į kovą tarp demokratijos ir autokratijos.

Respublikonai nuošalyje

Nedelsiant po J.Bideno kalbos D.Trumpas paskelbė pareiškimą, kaltindamas demokratą siekiu „toliau skaldyti Ameriką“.

„Šis politinis spektaklis yra tik būdas nukreipti dėmesį nuo to fakto, kad J.Bidenas visiškai susikirto“, – nurodė D.Trumpas.

Tarp šios dienos minėjimo renginių numatyta Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi kalba ir pamaldos ant Kapitolijaus laiptų.

Tačiau praėjus metams po šių įvykių susiskaldymas yra toks didelis, kad daug aukšto rango respublikonų minėjime nedalyvavo.

Senato respublikonų lyderis Mitchas McConnellas vadovavo delegacijai, vykusiai į neseniai mirusio senatoriaus laidotuves už maždaug 1 tūkst. kilometrų Atlantoje, Džordžijoje.

M.McConnello pareiškime teigiama, kad sausio 6-oji buvo „tamsi diena“, tačiau respublikoną neva „stulbina, kad kai kurie Vašingtono demokratai bando pasinaudoti šia sukaktimi“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min