Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 14d. 16:08

Minskas derasi su Vašingtonu dėl abipusio diplomatinio atstovavimo išplėtimo

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus pirmadienį pranešė, kad Minskas derasi su Vašingtonu dėl abipusio diplomatinio atstovavimo išplėtimo.

„Mes deramės dėl daugybės probleminių klausimų, liekančių mūsų santykių srityje, įskaitant klausimus, susijusius su perspektyva plėsti diplomatinį atstovavimą abiejose valstybėse“, – Minske žurnalistams sakė V.Makėjus.

„Mes deramės, kaip plėtoti mūsų bendradarbiavimą remiantis supratimu, kad abiem šalims turi būti atstovaujama ambasadorių lygiu“, – pridūrė ministras.

Pasak V.Makėjaus, Baltarusija, siekdama užsienio politikos ir ekonominių santykių diversifikavimo, yra suinteresuota „normaliu bendradarbiavimu“ su JAV.

„Jei kažkada praeityje buvo priimti sprendimai, veikiantys mūsų bendradarbiavimo kokybę ir lygį, ir jei matome, kad susidarė sąlygos persvarstyti šiuos santykius, tai reikia priimti šiuos sprendimus“, – pabrėžė Baltarusijos diplomatijos vadovas.

Taip pat jis pažymėjo, kad Minskas supranta, „kokį vaidmenį Jungtinės Amerikos Valstijos vaidina pasaulyje“.

Sausio 11 dieną amerikiečių žurnalas „Foreign Policy“, remdamasis dviem neįvardytais šaltiniais, pranešė, jog V.Makėjus telefonu informavo JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoją Europos ir Eurazijos reikalams Aaroną Wessą Mitchellą, kad Baltarusija yra pasirengusi panaikinti JAV diplomatų Minske skaičiaus apribojimus.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija šios informacijos nekomentavo.

„Galime patvirtinti faktą dėl kelių telefoninių pokalbių, kurie pastaruoju metu įvyko tarp Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos vadovybės ir JAV valstybės departamento“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė ministerijos spaudos sekretorius Anatolijus Glazas.

„Pagal diplomatinės etikos taisykles, detalus šių pokalbių turinys neskelbiamas“, – pabrėžė atstovas.

Jis pažymėjo, kad „šių pokalbių metu buvo aptarinėjami įvairūs baltarusių ir amerikiečių santykių aspektai, tarp jų ir galimybės juos gerinti“.

Nuo 2008 metų Baltarusijoje nėra JAV ambasadoriaus, o ambasados darbuotojų skaičius yra sumažintas.

Minsko ir Vašingtono santykiai pablogėjo po to, kai 2007–2008 metais JAV įvedė ekonomines varžomąsias priemones Baltarusijos valstybiniam naftos ir chemijos koncernui „Belneftechim“.

Minskas buvo priverstas atšaukti savo ambasadorių JAV ir sumažinti diplomatinį atstovavimą šioje šalyje.

JAV ambasados Minske darbuotojų skaičius Baltarusijos reikalavimu buvo sumažintas 2008 metų kovą. Vėliau abiejų šalių diplomatinėms atstovybėms ėmė vadovauti ne ambasadoriai, o laikinieji reikalų patikėtiniai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min