2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Minskas negrasina išjungti elektros tiekimo Kaliningrado sričiai, sako „Belenergo“ vadovas

Baltarusija negrasina Rusijai išjungti elektros tiekimo vartotojams Kaliningrado srityje, pirmadienį vakare pareiškė šalies valstybinio gamybinio elektros energetikos susivienijimo „Belenergo“ generalinis direktorius Aleksejus Širma.
Elektra
Elektra / R.Vilimo/BFL nuotr.

„Pasirodė interpretacijų, kad mes imamės priemonių, kaip apriboti Rusijos elektros energijos tranzitą, tuo pažeisdami elektros energijos tiekimą vartotojams Rusijos Kaliningrado srityje. Norėtųsi paneigti tokį (valstybinės elektros energetikos įmonės ODU, įeinančios į „Belenergo“) pareiškimo supratimą“, – agentūrai „Interfax“ pažymėjo A.Širma.

Jis paaiškino, kad priverstinė būtinybė apsvarstyti priemones, kaip sumažinti nesankcionuotą Rusijos elektros energijos tranzitą per Baltarusiją, yra susijusi su komerciniu tiekimu į Baltijos šalis.

Pasak agentūros pašnekovo, sustabdžius Ignalinos atominę elektrinę, kuri tiekė apie 80 proc. Lietuvos suvartojamos elektros energijos, elektros energijos tiekimas į šią šalį iš išorės, konkrečiai – iš Rusijos turi padidėti.

„Kuo didesnis komercinis tiekimas per „Belenergo“ tinklus, tuo daugiau turi būti atlyginamos jam sąnaudos“, – pabrėžė A.Širma.

Todėl, pažymėjo „Belenergo“ vadovas, Baltarusija primygtinai reikalauja padidinti komercinio Rusijos elektros energijos tranzito per savo tinklą tarifus.

Jis pažymėjo, kad „atsižvelgiant į prognozuojamą energijos stygių Lietuvoje, elektros energijos tiekimas per Baltarusijos tinklą gali padidėti maždaug 8 kartus, atitinkamai turi išaugti elektros energijos tranzito paslaugų tarifai“.Kuo didesnis komercinis tiekimas per „Belenergo“ tinklus, tuo daugiau turi būti atlyginamos jam sąnaudos.

A.Širma pabrėžė, jog „neleistina, kad būtų neapmokamas tranzitas per Baltarusiją, ir tai nutraukti galima tik išjungus elektros perdavimo liniją“. Drauge jis pažymėjo, kad technologiškai komercinis tiekimas į Lietuvą yra susijęs su Rusijos elektros energijos tiekimu į Kaliningrado sritį.

„Jeigu apribotume, išjungtume liniją, būtų pažeistas vartotojų Kaliningrado srityje aprūpinimo energija patikimumas“, – patikslino jis.

„Kol kas pirmenybę teikiame užtikrinimui, kad energija būtų patikimai tiekiama į Kaliningrado sritį, kuri tampa šios situacijos įkaite, negaudama adekvataus mūsų sąnaudų atlyginimo už Rusijos elektros energijos komercinį perdavimą į Baltijos šalis“, – konstatavo jis.

Kad nebūtų sumažintas aprūpinimas elektros energija Kaliningrado srityje, pasak A.Širmos, Baltarusija pasiūlė partneriams Rusijoje nedelsiant pradėti derybas dėl Rusijos elektros energijos komercinio perdavimo per Baltarusiją į Baltijos šalis sąlygų.

Tačiau, pažymėjo jis, Rusija siūlo surengti derybas šia tema, pasibaigus Rusijoje Naujųjų metų atostogoms – po sausio 10 dienos.

Pasak agentūros pašnekovo, paskutinėmis gruodžio dienomis apie 40 proc. elektros energijos Kaliningrado sritis gavo iš išorės, daugiausia iš Lietuvos. Rusija neturi nė vienos elektros linijos su Lietuva, o Baltarusija turi su Lietuva penkias 330 kilovoltų įtampos elektros perdavimo linijas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min