Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Minskas teigia, kad Rusijai ir Baltarusijai šeštadienį vėl nepavyko pasirašyti dokumentų dėl naftos

Rusija ir Baltarusija šeštadienį per derybas dėl naftos vėl nesugebėjo pasiekti kompromiso, pareiškė Baltarusijos vyriausybės spaudos tarnyba.
Nafta
Nafta / K.Vanago, R.Vilimo/BFL nuotr.

„Per eilinį derybų ratą dėl naftos tiekimų iš Rusijos Federacijos į Baltarusiją, surengtą 2010 metų sausio 9 dieną Maskvoje, Baltarusijos ir Rusijos delegacijos vėl nesugebėjo pasiekti kompromisinio sprendimo svarstomu klausimu ir parengti pasirašyti atitinkamų dokumentų“, – sakė spaudos tarnybos atstovas.

Pasak jo, „per derybas su Rusijos Federacijos vyriausybe Baltarusijos delegacija, vadovaujama Baltarusijos ministro pirmininko pirmojo pavaduotojo Vladimiro Semaškos ir atvykusi į Maskvą Rusijos vyriausybės pirmininko pavaduotojo Igorio Sečino kvietimu, pateikė argumentuotą Baltarusijos poziciją, pagrįstą galiojančiu dvišalių santykių teisiniu pagrindu ir paremtą atitinkamais skaičiavimais, kurių daugumą suderino Baltarusijos ir Rusijos ekspertai per anksčiau surengtas konsultacijas“.

„Tačiau Baltarusijos atstovų pareikštus argumentus ir pateiktus skaičiavimus Rusijos atstovai ignoravo“, – teigia Minskas.

„Pasibaigus deryboms dienos pabaigoje šalys pasikeitė savo pozicijų išdėstymais raštu ir pareiškė pasiryžimą tęsti derybas. Po to Baltarusijos delegacija išvyko į Minską“, – pranešė agentūros „Interfax“ pašnekovas.

Tuo tarpu anksčiau šeštadienį Rusijos ekspertas, susipažinęs su situacija Maskvos ir Minsko derybose dėl naftos tiekimų, pareiškė agentūrai „Interfax“, kad pasiūlymas dėl naftos tiekimų be muito Baltarusijai jos vidaus naudojimui tebegalioja.

„Kokia dabar derybų padėtis. Kalbant paprastais žodžiais, Rusijos siūlymas toks: brangūs draugai Baltarusijoje, priimkite dovanai Rusijos naftą Baltarusijos vidaus naudojimui“, – sakė agentūros pašnekovas. Jis pažymėjo, kad „ši privilegija dabar galioja“.

Kaip pabrėžė ekspertas, Rusija, siūlydama Baltarusijai be muito tiekti naftą jos vidaus naudojimui, faktiškai pasiryžusi subsidijuoti Baltarusijos ekonomiką ne mažiau kaip 1,8 mlrd. dolerių per metus.

„Rusija pateikė Baltarusijai siūlymą, kurio nesiūlė niekam: siekdama, kad būtų suvienodintos abiejų šalių ekonomikos, atsižvelgdama į pasirašytus Muitų sąjungos dokumentus bei į ypatingą abiejų tautų santykių pobūdį, Rusija pareiškė pasiryžimą tiekti be muito naftą, būtiną vidaus naudojimui, be tos, kurią išgauna pati Baltarusija“, – sakė ekspertas agentūrai „Interfax“.

„Rusija pareiškė pasiryžimą subsidijuoti Baltarusijos ekonomiką 6,3 mln. tonų naftos, atsižvelgdama į tai, kad esant 267 dolerių už toną muito tarifui, tai atneš Baltarusijai 1,8 mlrd. dolerių“, – sakė ekspertas.

Pasak jo, „ši suma gali būti ir didesnė, nes naftos kaina didėja“.

„Rusijos siūlymas tiekti be muito Baltarusijai Rusijos žalios naftos tiek, kiek būtina šalies vidaus naudojimui, be abejonės, yra skaidrus ir padėtų išlyginti ekonominės veiklos sąlygas, sudarytų lygesnes sąlygas Rusijos ir Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklų konkurencijai ir galiausiai padarytų skaidresnę naftos rinką“, – sakė agentūros pašnekovas.

Ekspertas mano, kad Baltarusija sutiks pasirašyti tarpvyriausybinius susitarimus dėl Rusijos naftos tiekimo į Baltarusiją pagal Rusijos sąlygas.

„Baltarusija sutiks pasirašyti tarpvyriausybinius susitarimus pagal Rusijos sąlygas“, – sakė ekspertas agentūrai „Interfax“.

Pasak jo, „vilkindama derybas, šių lengvatų Baltarusija gali netekti“.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius