Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 16d. 21:56

Minske opozicija mėgino surengti akciją

Minsko milicija ketvirtadienio vakare išsklaidė miesto centre vykusią nesankcionuotą baltarusių opozicijos akciją.

Agentūros žurnalistas praneša, kad akcijoje dalyvavo apie 40 žmonių, įskaitant ir kai kurių Baltarusijos opozicinių judėjimų lyderių.

Akcijos dalyviai Spalio aikštėje stovėjo apie 10 minučių. Mitingo dalyviai baltarusių kalba šaukė „Tegyvuoja Baltarusija" ir kitus šūkius. Jie laikė ES vėliavas.

Milicija susirinkusius įspėjo, kad akcija yra nesankcionuota, ir renginio dalyviams buvo pasiūlyta išsiskirstyti. Vėliau aikštėje pasirodė specialusis milicijos būrys, kuris išstūmė akcijos dalyvius iš aikštės.

Specialusis būrys lydi aštuonis akcijoje dalyvavusius opozicijos aktyvistus, neleisdamas jiems patekti į Minsko centrą. Šiuo metu jie jau yra nuėję 5 km nuo Spalio aikštės iki Komjaunimo ežero.

Akcijoje dalyvauja neužregistruotos partijos „Baltarusijos krikščionys demokratai" lyderis Pavelas Severinecas ir neužregistruoto judėjimo „Jaunoji Baltarusija" lyderis Artūras Finkevičius. Milicijai jie nesipriešino, nereiškė jokių deklaracijų ir neturėjo jokios simbolikos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min