Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Minske per protestus sulaikyta daugiau kaip 180 žmonių

Baltarusijos sostinėje tęsiantis protestams prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą ketvirtadienį milicija sulaikė daugiau kaip 180 žmonių, pranešė žmogaus teisių gynėjai.

Žmogaus teisių centras „Viasna“ nurodė, kad iki 22 val. vietos (ir Lietuvos) laiku buvo gauta informacijos apie 181 sulaikytąjį.

Televizija „Belsat“ savo ruožtu pranešė, kad apie sulaikytų 15 žurnalistų tebelaikomi Spalio rajono areštinėje.

„Juos suskirstė į dvi dalis: tuos, kas nenori rodyti savo mobiliųjų telefonų, siunčia į aktų salę ir nepaleidžia“, – sakoma televizijos žinutėje, paskelbtoje per platformą „Telegram“.

Informaciją, kad tikrinami sulaikytų reporterių mobilieji telefonai, patvirtino Baltarusijos žurnalistų asociacija (BŽA). Pranešime sakoma, kad žurnalistai verčiami ištrinti jų padarytas protestų nuotraukas.

VIDEO: Neeilinis vakaras Baltarusijoje – protestuotojus OMON pareigūnai uždarė bažnyčioje

Ketvirtadienį vakare protestuotojai surengė eitynes nuo stačiatikių Šv. Dvasios katedros Laisvės aikštėje iki katalikų Raudonosios bažnyčios Nepriklausomybės aikštėje.

Dar prieš prasidedant eitynėms milicija sulaikė daugiau kaip 10 žurnalistų. BŽA duomenimis, iš viso buvo areštuota apie 40 reporterių, taip pat buvo sulaikoma dešimtys protestuotojų.

Ketvirtadienio protesto akcija susijusi su ankstesnės dienos milicijos veiksmais, kai Nepriklausomybės aikštėje ir Raudonojoje bažnyčioje buvo užblokuota daug žmonių. Dėl šių veiksmų protestą pareiškė Baltarusijos Katalikų Bažnyčia.

VIDEO: Baltarusių protestuotojus OMON pareigūnai apsupo tylos minutės metu

Minsko-Mogiliavo katalikų vyskupų konferencijos vadovas Tadeušas Kondrusevičius sakė, kad teisėsaugos veiksmai trečiadienį Šv. Simono ir Šv. Elenos bažnyčių teritorijose buvo „neadekvatūs ir neteisėti“, taip pat pareikalavo, kad jie būtų nedelsianti ištirti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius