Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2021 01 06 /17:48

Minsko milicija patvirtino per antradienio protestus sulaikiusi 25 asmenis

Minske per antradienį vykusius antivyriausybinius protestus buvo sulaikyti 25 žmonės, trečiadienį patvirtino Baltarusijos vidaus reikalų ministerija.
Pareigūnai Minske
Pareigūnai Minske / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Sausio 5 dieną sostinėje buvo sulaikyti 25 žmonės. Verta priminti, kad panašių kiemo performansų rengimas trikdo kitų piliečių rimtį ir vertinamas kaip nesankcionuotų renginių organizavimas naudojant neregistruotą simboliką“, – nurodoma VRM pranešime.

Išvakarėse Minsko milicija pranešė, kad antradienį vakare per lokalias protesto akcijas buvo sulaikyti daugiau kaip 10 asmenų.

VRM pabrėžė, kad „vakar kai kurie „Telegram“ kanalai ir interneto šaltiniai platino provokuojančius vaizdo klipus apie neva nepagrįstus sulaikymus sostinės Uručos ir Novaja Baravajos mikrorajonų kiemuose, grasinimus koviniais ginklais „taikiems praeiviams“.

Pasak ministerijos atstovų, „milicija ne pirmą kartą reaguoja į susibūrimus kiemuose, be kita ko, rengiamus pasitelkiant „arbatos gėrimo“ pretekstą“.

„Tačiau kai kurie gyventojai nepaiso įspėjimų ir toliau dalyvauja“, šiuose uždraustuose renginiuose, nurodė VRM.

Baltarusiją iki šiol krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais