Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Minsko teismas sugrąžino papildyti keturių sulaikytų žurnalistų bylas

Minsko rajoninis teismas penktadienį peržiūrėjo keturių žurnalistų, išvakarėse sulaikytų per protesto akciją, administracines bylas ir sugrąžino Rajono vidaus reikalų valdybai (RVRV) papildyti, pranešė Baltarusijos žurnalistų asociacija (BŽA).
OMON pareigūnai Minske
OMON pareigūnai Minske / TASS nuotr.

Televizijos „Belsat“ „žurnalistei Kaciarynai Andrejevai iškeltą bylą teisėjas nusprendė sugrąžinti RVRV papildyti. Ją jau paleido“, – „Telegram“ kanale parašė asociacija.

Baltarusijos žurnalistų asociacija taip pat informavo, kad sugrąžintos ir fotografo Aliaksandro Vasiukovičiaus bei operatorių Maksimo Kolitouskio (Gorčankos) ir Andrejaus Jaroševyčiaus bylos.

Bylos jiems iškeltos dėl dalyvavimo nesankcionuotoje akcijoje.

Minske ketvirtadienį vakare per protestus buvo sulaikyta apie 50 žurnalistų, kurių dauguma vėliau buvo paleisti, patikrinus jų dokumentus.

Tuo metu K.Andrejeva, A.Vasiukovičius, M.Kolitouskis ir A.Jaroševičius atsisakė atiduoti patikrinti savo išmaniuosius telefonus milicijos pareigūnams, nurodė BŽA. Jiems buvo surašyti protokolai ir jie buvo iki teismo palikti laikinojo sulaikymo izoliatoriuje.

Penktadienį asociacija kreipėsi į Baltarusijos tyrimų komitetą, reikalaudama pradėti baudžiamąją bylą dėl masinių trukdymų teisėtam žurnalistų darbui.

Europos Sąjunga paragino Baltarusijos valdžią paleisti sulaikytus žurnalistus.

„Baltarusija. ES tikisi iš valdžios nedelsiamo ir besąlygiško sulaikytų žurnalistų ir visų taikių protestuotojų paleidimo“, – ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio atstovas Peteris Stano penktadienį parašė tviteryje.

Pasak P.Stano, žiniasklaida privalo „dirbti savo darbą be jokių gąsdinimų“.

„Laisva spauda turi lemiamą reikšmę demokratijai, kurios reikalauja Baltarusijos žmonės“, – pabrėžė ES diplomatijos vadovo atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius